Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gronings Kampioenschap BMX 2022 in Zevenhuizen

18 april 2022    Zuidhorn-nieuws - Sport - Regio-nieuws
Deze wedstrijd zal vele rijders uit het gehele land naar Zevenhuizen brengen om in de diverse leeftijdscategorieën te strijden om het podium.
Bmx d spartanen (1)

Op zaterdag 23 april a.s. organiseert Fietscrossclub De Spartanen uit het Groningse Zevenhuizen het Gronings Kampioenschap BMX 2022.
Deze wedstrijd, een zgn. Provinciaal Kampioenschap, zal vele rijders uit het gehele land naar Zevenhuizen brengen om in de diverse leeftijdscategorieën te strijden om het podium.

Om mee te kunnen doen met het Nederlands Kampioenschap van het NFF (Nederlandse Fietscross Federatie), dienen de rijders minimaal 5 Provinciale Kampioenschappen te hebben gereden. Hierdoor zal het Gronings Kampioenschap in Zevenhuizen voor veel rijders nog een mogelijkheid zijn om dit minimale aantal wedstrijden te behalen. Vooral omdat door de Covid19 pandemie vele wedstrijden werden gecanceld, waaronder deze wedstrijd, welke voor het eerst in 2020 gepland was.

Om 11.00 uur zal Burgemeester Van der Tuuk van de Gemeente Westerkwartier het startsein geven en zal er worden gestreden om de felbegeerde beker én natuurlijk de Kampioenstrui in diverse leeftijdsklassen.

Populariteit
De BMX sport wint de laatste jaren weer aan populariteit, mede door de successen van de Nederlandse equipe op de laatste 2 edities van de Olympische Spelen, waarbij Niek Kimmann tijdens de laatste editie een gouden plak won, en Merel Smulders het brons bij de dames. De medaille van Kimmann was bovenal een topprestatie omdat hij tijdens de training een official omver reed, waarbij de BMX’er een scheurtje in de knie opliep. 

FCC De Spartanen, al bijna 40 jaar BMX in Zevenhuizen.
Het BMX (Bicycle Motorcross) werd eind jaren 70 bedacht in de USA en waaide al snel over naar Nederland. Ook in het Groningse Zevenhuizen waren veel kinderen met een crossfiets. Maar omdat hier officieel niet mee
op de weg mocht worden gefietst, bedacht toenmalig politieman Jan Gerding in 1983 een oplossing voor de crossende jeugd die zijn straten onveilig maakten: met een groep van zo’n 30 crossers toog hij op 27 juni 1983 naar het Gemeentehuis met als resultaat een stukje grond dat door de Gemeente ter beschikking werd gesteld. Voorwaarde was dat men zonder steun van de Gemeente de baan moesten aanleggen en onderhouden. En dus werd met vereende krachten door ouders en kinderen gewerkt aan een baan, gelegen aan de Oude Streek in Zevenhuizen, welke tijdens de Feestweek in 1983 in gebruik werd genomen.
Het logische gevolg was de oprichting van een vereniging: De Fietscrossclub Zevenhuizen, die in 1984 werd omgedoopt tot FCC De Spartanen.

Nog steeds zonder steun
Ook 39 jaar later houdt de vereniging woord aan de afspraak die men destijds met de Gemeente maakte. Nog steeds wordt de vereniging volledig draaiende gehouden door de leden en de vele bedrijven die de vereniging een warm hart toedragen en is er geen financiële steun vanuit de Gemeente.
Eerlijk is eerlijk, dit wordt wel steeds lastiger om te realiseren. Ook de Spartanen hebben, net als vele verenigingen, meer moeite om vrijwilligers te vinden en hun ambities te financieren. Desondanks lukt het nog steeds om het ledenaantal te laten groeien en leden deze spectaculaire sport te laten beoefenen.
Locatie baan:
FCC De Spartanen
Oude Streek 8 Zevenhuizen.

 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke mollematocht 2025 (1)

Zilver voor Bauke op NK wielrennen

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
‘Ik wist dat ik goed was en heb geprobeerd hier te pieken vandaag en een mooie koers te rijden.´
Lees verder →
Bliksem

Bliksem treft groentewinkel Noordhorn

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook woning in Grijpskerk getroffen
Lees verder →
Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →