Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gronings FTC-team Pretty Smart Robotics in de prijzen in Eindhoven

14 februari 2023    Zuidhorn-nieuws
Geholpen door sponsoren JC-Electronics, Boikon, de Woldborg en Schuiling Wonen en Slapen timmeren ze aan de weg om Groningen duurzaam op de kaart zetten in de wereld van de techniekwedstrijden en robotica-competities.
Pretty smart robotics

Tijdens het FIRST Tech Challenge Benelux kampioenschap in Eindhoven, waar teams uit heel Europa aan deelnamen, bereikte afgelopen zaterdag het Groningse robotica team Pretty Smart Robotics de finale tijdens de robotwedstrijden en wonnen daarnaast de Motivate award. Deze award is voor het team dat onder andere uitblinkt in teamspirit en het enthousiasmeren van anderen voor hun robotica sport. Deze prijs past goed bij het hechte vriendenteam uit het Westerkwartier dat bestaat uit Sander (16), Lars (16) en Anne-Maaike (16) van de Lindenborg in Leek, Tess (16, Montessori Vaklyceum) en Loes (15, Leon van Gelder).

Geholpen door sponsoren JC-Electronics, Boikon, de Woldborg en Schuiling Wonen en Slapen timmeren ze aan de weg om Groningen duurzaam op de kaart zetten in de wereld van de techniekwedstrijden en robotica-competities.

Lange historie van prijzen
De Motivate award die het team won, prijkt straks mooi in de prijzenkast van Science & Robotics vereniging Pretty Smart met dependances in Zuidhorn (in het Nautilus) en Grootegast (in de Woldborg). De meisjes uit het team wonnen eerder in de FIRST LEGO League al meerdere kampioenschappen en prijzen en kregen al drie tickets voor WK's in de Verenigde Staten. Ze zetten hun prestatiereeks mooi door in de hogere klasse van de FIRST Tech Challenge

Over twee weken mag het team nogmaals laten zien wat ze kunnen tijdens de Kaiserlautern Invitational in Duitsland, waar ook een ticket voor het WK in Houston (19-22 april) valt te winnen.

Altijd op zoek naar nieuwe leden
Het team, dat nu bestaat uit vijf leden, is op zoek naar nieuwe leden om hun team te versterken. Ben je tussen de 13 en 16 jaar, woon je in de buurt van Grootegast, heb je zin in een uitdaging en ben je een teamspeler? Dan zijn ze op zoek naar jou! Je hebt geen ervaring of kennis nodig. Samen ontdekken jullie waar jij in uitblinkt: robotica, programmeren, social media, fotograferen, organiseren, sponsors zoeken of iets anders. We hebben voor iedereen met een portie enthousiasme een plekje!

V.l.n.r. boven: Loes Boomsma (met mascotte Ducktape), Tess Vellinga, Anne-Maaike Hendriks. Onder: Lars van der Laan en Sander Reinders

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero v7 shirts

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →