Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Groep 7 Het Anker cum laude geslaagd WIBO training

14 december 2009    Zuidhorn-nieuws
Afgelopen vrijdag zijn de leerlingen van groep 7 van CBS Het Anker in Zuidhorn allemaal geslaagd voor hun WIBO training. Deze weerbaarheidcursus werd afgesloten met een demonstratie door de kinderen. De ouders, bijna

Afgelopen vrijdag zijn de leerlingen van groep 7 van CBS Het Anker in Zuidhorn allemaal geslaagd voor hun WIBO training.

Deze weerbaarheidcursus werd afgesloten met een demonstratie door de kinderen.

De ouders, bijna allemaal aanwezig, konden op deze middag hun kroost aanschouwen die het geleerde in praktijk brachten.

Door middel van toneelstukjes werden onderdelen van de cursus getoond.

Zaken als; opkomen voor jezelf, inlevingsgevoel in anderen en tolerantie, grenzen van anderen (h)erkennen en respecteren, verdediging tegen (seksueel) geweld en weerstand bieden aan negatieve vormen van groepsdruk.

Het was mooi te zien hoe de kinderen hier vorm aan gaven, sommige kinderen bleken volleerde toneelspelers.

Weerbaar zijn betekent dat je voldoende zelfvertrouwen hebt om op een passende manier op te komen voor jezelf. Niet iedereen kan dat
Huis voor de Sport Groningen organiseert daarom weerbaarheidcursussen voor allerlei doelgroepen.

11-12-2009 WIZ

Laatste cursus?
De provincie Groningen stopt geen geld meer in sport. Vanwege miljoenenbezuinigingen gaat de geldkraan in 2011 dicht. Het Huis voor de Sport Groningen maakt zich daar grote zorgen over.

De professionele organisatie werd begin jaren '90 door de provincie en gemeenten opgezet om inwoners van Stad en Ommeland te stimuleren meer te gaan sporten.

Dat de provincie niet langer meewerkt vindt Huis voor de Sport-directeur Tjaart Kloosterboer onbegrijpelijk. "Dat is een drama. Eindelijk kreeg sport de aandacht en plek die het verdient." De directeur is bang dat er straks geen regie meer is over sport voor ouderen en gehandicapten. Een gezondheidsprobleem van grote omvang zou dan het gevolg kunnen zijn.

Volgens Kloosterboer moeten Huis voor de Sport en de provincie samen met een nieuw plan komen.


10-12-2009 rtvnoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →