Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Groep 7 Het Anker cum laude geslaagd WIBO training

14 december 2009    Zuidhorn-nieuws
Afgelopen vrijdag zijn de leerlingen van groep 7 van CBS Het Anker in Zuidhorn allemaal geslaagd voor hun WIBO training. Deze weerbaarheidcursus werd afgesloten met een demonstratie door de kinderen. De ouders, bijna

Afgelopen vrijdag zijn de leerlingen van groep 7 van CBS Het Anker in Zuidhorn allemaal geslaagd voor hun WIBO training.

Deze weerbaarheidcursus werd afgesloten met een demonstratie door de kinderen.

De ouders, bijna allemaal aanwezig, konden op deze middag hun kroost aanschouwen die het geleerde in praktijk brachten.

Door middel van toneelstukjes werden onderdelen van de cursus getoond.

Zaken als; opkomen voor jezelf, inlevingsgevoel in anderen en tolerantie, grenzen van anderen (h)erkennen en respecteren, verdediging tegen (seksueel) geweld en weerstand bieden aan negatieve vormen van groepsdruk.

Het was mooi te zien hoe de kinderen hier vorm aan gaven, sommige kinderen bleken volleerde toneelspelers.

Weerbaar zijn betekent dat je voldoende zelfvertrouwen hebt om op een passende manier op te komen voor jezelf. Niet iedereen kan dat
Huis voor de Sport Groningen organiseert daarom weerbaarheidcursussen voor allerlei doelgroepen.

11-12-2009 WIZ

Laatste cursus?
De provincie Groningen stopt geen geld meer in sport. Vanwege miljoenenbezuinigingen gaat de geldkraan in 2011 dicht. Het Huis voor de Sport Groningen maakt zich daar grote zorgen over.

De professionele organisatie werd begin jaren '90 door de provincie en gemeenten opgezet om inwoners van Stad en Ommeland te stimuleren meer te gaan sporten.

Dat de provincie niet langer meewerkt vindt Huis voor de Sport-directeur Tjaart Kloosterboer onbegrijpelijk. "Dat is een drama. Eindelijk kreeg sport de aandacht en plek die het verdient." De directeur is bang dat er straks geen regie meer is over sport voor ouderen en gehandicapten. Een gezondheidsprobleem van grote omvang zou dan het gevolg kunnen zijn.

Volgens Kloosterboer moeten Huis voor de Sport en de provincie samen met een nieuw plan komen.


10-12-2009 rtvnoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →