Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Groep 7 Het Anker cum laude geslaagd WIBO training

14 december 2009    Zuidhorn-nieuws
Afgelopen vrijdag zijn de leerlingen van groep 7 van CBS Het Anker in Zuidhorn allemaal geslaagd voor hun WIBO training. Deze weerbaarheidcursus werd afgesloten met een demonstratie door de kinderen. De ouders, bijna

Afgelopen vrijdag zijn de leerlingen van groep 7 van CBS Het Anker in Zuidhorn allemaal geslaagd voor hun WIBO training.

Deze weerbaarheidcursus werd afgesloten met een demonstratie door de kinderen.

De ouders, bijna allemaal aanwezig, konden op deze middag hun kroost aanschouwen die het geleerde in praktijk brachten.

Door middel van toneelstukjes werden onderdelen van de cursus getoond.

Zaken als; opkomen voor jezelf, inlevingsgevoel in anderen en tolerantie, grenzen van anderen (h)erkennen en respecteren, verdediging tegen (seksueel) geweld en weerstand bieden aan negatieve vormen van groepsdruk.

Het was mooi te zien hoe de kinderen hier vorm aan gaven, sommige kinderen bleken volleerde toneelspelers.

Weerbaar zijn betekent dat je voldoende zelfvertrouwen hebt om op een passende manier op te komen voor jezelf. Niet iedereen kan dat
Huis voor de Sport Groningen organiseert daarom weerbaarheidcursussen voor allerlei doelgroepen.

11-12-2009 WIZ

Laatste cursus?
De provincie Groningen stopt geen geld meer in sport. Vanwege miljoenenbezuinigingen gaat de geldkraan in 2011 dicht. Het Huis voor de Sport Groningen maakt zich daar grote zorgen over.

De professionele organisatie werd begin jaren '90 door de provincie en gemeenten opgezet om inwoners van Stad en Ommeland te stimuleren meer te gaan sporten.

Dat de provincie niet langer meewerkt vindt Huis voor de Sport-directeur Tjaart Kloosterboer onbegrijpelijk. "Dat is een drama. Eindelijk kreeg sport de aandacht en plek die het verdient." De directeur is bang dat er straks geen regie meer is over sport voor ouderen en gehandicapten. Een gezondheidsprobleem van grote omvang zou dan het gevolg kunnen zijn.

Volgens Kloosterboer moeten Huis voor de Sport en de provincie samen met een nieuw plan komen.


10-12-2009 rtvnoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →
Wethouder be schollema

Westerkwartier opent aanvraagloket voor ruimte op elektriciteitsnet

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier heeft de beleidsregels voor Eerder Aanvragen vastgesteld
Lees verder →
Cloudhostingnl

Lokale ondernemers en de stap naar online verkopen

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Consumenten in heel Nederland bestellen steeds vaker vanuit huis, ook als het gaat om producten die ze vroeger bij een plaatselijke winkel haalden
Lees verder →
Touripedia

Touripedia gaat de regio in!

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Touripedia is er om alle toeristische informatie en attracties van de provincie Groningen beschikbaar te maken via complete, betrouwbare en actuele open digitale data.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, weerbaarheid & organiseren evenement

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 augustus
Lees verder →