Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks Zuidhorn: Zorg over brandweerkazernes

21 december 2015    Zuidhorn-nieuws
Bert Swart: kazernes zeker niet gesloten
Brandweer

De fractie van GroenLinks Zuidhorn toont zich bezorgd over de verkoop van de brandweerkazerne in Grijpskerk en de verhuur van de kazernes in Zuidhorn en Oldehove.

Dat gebeurt in het kader van de verdere ontwikkeling van de Veiligheidsregio. Daarin zijn enkele jaren geleden de bardweerkorpsen van de gemeenten opgegaan.

Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek:  “Na de zeggenschap over de korpsen raakt de gemeente ook langzamerhand de greep op de kazernes kwijt. De volgende stap kan nu gemakkelijk zijn dat er kazernes gesloten worden. De veiligheid in onze dorpen is daar niet mee gediend. Wij willen dat er een krachtig signaal komt dat dat niet gebeurt. Bovendien kost de hele operatie de gemeente Zuidhorn ook nog eens € 15.500 per jaar extra.”

Burgemeester Bert Swart gaf in zijn antwoord aan dat de verkoop en verhuur van de kazernes Zuidhorn inderdaad meer gaat kosten, maar dat de gemeente toch over enkele jaren voor het groot onderhoud van de kazernes zou komen te staan. En die kosten zijn nu voor de Veiligheidsregio. Uiteindelijk zou de rekening mee kunnen vallen.

Verder verklaarde hij met nadruk dat de kazernes zeker niet gesloten zullen worden, ook niet op termijn. De afspraken over de aanrijtijden gebieden dat. Hij zei: “Daar steek ik mijn beide handen voor in het vuur.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →