Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks Zuidhorn: Zorg over brandweerkazernes

21 december 2015    Zuidhorn-nieuws
Bert Swart: kazernes zeker niet gesloten
Brandweer

De fractie van GroenLinks Zuidhorn toont zich bezorgd over de verkoop van de brandweerkazerne in Grijpskerk en de verhuur van de kazernes in Zuidhorn en Oldehove.

Dat gebeurt in het kader van de verdere ontwikkeling van de Veiligheidsregio. Daarin zijn enkele jaren geleden de bardweerkorpsen van de gemeenten opgegaan.

Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek:  “Na de zeggenschap over de korpsen raakt de gemeente ook langzamerhand de greep op de kazernes kwijt. De volgende stap kan nu gemakkelijk zijn dat er kazernes gesloten worden. De veiligheid in onze dorpen is daar niet mee gediend. Wij willen dat er een krachtig signaal komt dat dat niet gebeurt. Bovendien kost de hele operatie de gemeente Zuidhorn ook nog eens € 15.500 per jaar extra.”

Burgemeester Bert Swart gaf in zijn antwoord aan dat de verkoop en verhuur van de kazernes Zuidhorn inderdaad meer gaat kosten, maar dat de gemeente toch over enkele jaren voor het groot onderhoud van de kazernes zou komen te staan. En die kosten zijn nu voor de Veiligheidsregio. Uiteindelijk zou de rekening mee kunnen vallen.

Verder verklaarde hij met nadruk dat de kazernes zeker niet gesloten zullen worden, ook niet op termijn. De afspraken over de aanrijtijden gebieden dat. Hij zei: “Daar steek ik mijn beide handen voor in het vuur.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →