Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Groenlinks zuidhorn: goed zwembad blijft nodig

23 november 2010    Zuidhorn-nieuws
GroenLinks wil een zwembad voor alle bestaande doelgroepen in Zuidhorn behouden. Terwijl de Cone Groep en de gemeente Zuidhorn met de curator onderhandelen over de afwikkeling van het faillissement van Cone Zuidhorn,

GroenLinks wil een zwembad voor alle bestaande doelgroepen in Zuidhorn behouden. Terwijl de Cone Groep en de gemeente Zuidhorn met de curator onderhandelen over de afwikkeling van het faillissement van Cone Zuidhorn, exploitant van zwembad De Waterborgh, vindt GroenLinks dat het hoog tijd wordt om te werken aan een alternatief.

GroenLinks-raadslid Henk Bakker noemt het faillissement heel naar voor de zwemmers en voor het personeel. Voor GroenLinks staat nu voorop dat er een zwembad in Zuidhorn moet blijven voor zwemlessen, recreatief zwemmen, specifieke doelgroepen zoals ouderen, mensen met een beperking en ook voor het wedstrijdzwemmen. Vanuit zwemclub De Aquaflippers is aangedrongen op het beheer van het zwembad door een stichting die voortkomt uit de bevolking en die zoveel mogelijk werkt met vrijwilligers uit de dorpen. Een eerste berekening laat zien dat een rendabele exploitatie van het zwembad in Zuidhorn dan mogelijk is tegen een subsidiebedrag dat zeker niet hoger hoeft te zijn dan de jaarlijkse subsidie voor zwembad De Griffioen in Grijpskerk en Elektra in Oldehove. Henk Bakker: “In plaats van te ruzieën over de vraag wie er schuld heeft aan het faillissement, kunnen we beter werken aan een alternatief. Wij hebben het college van B&W al weken geleden gevraagd om het plan van de zwemclub in elk geval als een serieus alternatief mee te nemen in de plannen voor de toekomst. GroenLinks gaat met andere partijen die het zwembad een warm hart toedragen aan de slag om heel snel met een uitgewerkt voorstel te komen, zodat we in Zuidhorn kunnen blijven zwemmen.”

GroenLinks wil graag van het college weten;
Op welke termijn verwacht u zekerheid te krijgen over de concerngarantie van de Cone Groep, nl. om het zwembad te blijven exploiteren gedurende nog 12 maanden?
Wilt u ons hier direct over informeren als u die zekerheid hebt?
Is er een mogelijkheid om in afwachting daarvan het zwembad geheel of gedeeltelijk open te houden?
Bent u op enigerlei wijze bereid om eventueel tijdelijke voorzieningen te treffen voor (groepen van) gebruikers van zwembad De Waterborgh?
Bent u op enigerlei wijze bereid om te overleggen over een tegemoetkoming aan mensen en verenigingen met lopende abonnementen, zwemlessen e.d. bij De Waterborgh?
Op welke termijn denkt u met alternatieven voor het beheer van het zwembad in Zuidhorn naar de raad te komen?
Neemt u hierbij het alternatief dat door zwemclub De Aquaflippers naar voren is gebracht, mee?

» TERUG

23-11-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vluchtelingen opvang

Westerkwartier op zoek naar plekken waar inwoners terecht kunnen bij een crisis

06 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier roept sportverenigingen op om mee te denken over noodsteunpunten
Lees verder →
Publiek-sporthal

Denk mee over de toekomst van sportaccommodaties in Westerkwartier

06 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
interactieve brainstormsessie: “Op weg naar nieuw sportaccommodatiebeleid”.
Lees verder →
Herdenking aduard-007

Westerkwartier herdenkt op 17 plekken in de gemeente

06 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
oorlogsslachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en tijdens Nederlandse Vredesmissies herdacht.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Subsidie voor een regenton & informatie isolatieaanpak

05 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 5 mei
Lees verder →
Dingena - oldehove

Verhalen van Gronings Vuur: Dingena - Oldehove

04 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Lees verder →