Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks Zuidhorn bezoekt zorgboerderij Paradij

22 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
“Sturen op lichtjes in de ogen”“We sturen op lichtjes in de ogen,” zo vat Tinus Jongeling het werk van zorgboerderij Paradij samen. Zijn vrouw Thea en hij boeren samen met enkele begeleiders

“Sturen op lichtjes in de ogen”

“We sturen op lichtjes in de ogen,” zo vat Tinus Jongeling het werk van zorgboerderij Paradij samen. Zijn vrouw Thea en hij boeren samen met enkele begeleiders en vrijwilligers op een zorgboerderij vlakbij Aduard.

Klaas-Wybo van der Hoek, Henk Bakker en Hilda Hoekstra van de GroenLinks-fractie in de gemeenteraad van Zuidhorn brachten onlangs een werkbezoek aan de Paradij. De fractie was zeer onder de indruk van het goede werk dat er op de boerderij wordt gedaan.

Paradij is er voor jonge en minder jonge mensen die op de een of andere manier een beperking hebben en graag willen werken of logeren op een boerderij. Ze krijgen hierbij professionele ondersteuning en begeleiding op maat. Paradij begeleidt een 30-tal mensen, van wie er een achttal uit de gemeente Zuidhorn komen.

Jongeling: “Er is altijd volop werk op de boerderij met 120 schapen, zo'n 25 koeien en nog een heleboel andere dieren. Voor iedere hulpboer wordt gezocht naar werkzaamheden die passen bij zijn of haar mogelijkheden. Dit kan zwaar werk zijn, zoals stallen uitmesten en dieren voeren. Maar er is ook ander belangrijk werk, zoals eieren rapen, lammetjes de fles geven, een nestkast bouwen of een appeltaart maken met appels uit de boomgaard. Er zijn ook een kas en een moestuin, die aandacht nodig hebben. Het blijkt dat voor mensen met een beperking vooral de band met dieren vaak heilzaam is.”

De GroenLinks-fractie heeft zich op de Paradij laten voorlichten over de druk die er staat op de financiering van het persoonsgebonden budget, waar de activiteiten van een zorgboerderij voor een belangrijk deel van betaald worden. In de dialoog met het echtpaar Jongeling werden andere mogelijkheden verkend. De GroenLinks-fractie zal zich in deze mogelijkheden verder verdiepen. Ze vindt dat hier ook een taak voor de gemeente ligt.

22-05-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Vogel

​De veelzijdigheid van een luchtbuks in Nationale parken

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Nationale parken zoals Nationaal Park de Alde Feanen staan vaak bekend om de uitgestrekte natuurgebieden, rust en rijke fauna.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →