Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks te gast bij Sociaal Platform Senioren Westerkwartier

25 juli 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
vruchtbare en goede bijeenkomst
Groen links overleg

De top van de kandidatenlijst van GroenLinks Westerkwartier ging op bezoek bij het Sociaal Platform Senioren Westerkwartier, bestaande uit vertegenwoordigers van seniorenverenigingen KBO Roden/Leek, PCOB Leek, Grootegast en Zuidhorn, Seniorenvereniging Westerkwartier en FNV Senioren Westerkwartier. Dit Platform vraagt bij de verschillende politieke partijen aandacht voor de zaak van ouderen in de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Westerkwartier. Daarvoor vinden op woensdag 21 november aanstaande verkiezingen plaats.

Het Sociaal Platform ijvert voor een seniorvriendelijke gemeente. Voorwaarden daarvoor zijn dat de politiek dichtbij is, mensen centraal staan en niet de regels en gewerkt wordt aan een inclusieve samenleving met een generatiebewust beleid.

GroenLinks lijsttrekker Klaas-Wybo van der Hoek maakte duidelijk dat GroenLinks deze goede opvattingen van het Sociaal Platform steunt: “In de nieuwe gemeente gaan we ons ervoor inzetten dat iedereen voldoende inkomen heeft, ook ouderen. Armoede willen we tegengaan: dat heeft bij GroenLinks voorrang. Leeftijds- of ervaringsdiscriminatie moet niet mogen.”

Tijdens de bijeenkomst kwamen de speerpunten van het Sociaal Platform aan de orde: voldoende inkomen voor ouderen, armoedebestrijding, aandacht voor wonen en zorg, veiligheid, digitalisering zonder uitsluiting en aandacht voor zingeving.

Lijsttrekker Klaas-Wybo van der Hoek: “Het is een groot compliment waard dat het Sociaal Platform met dit initiatief de partijen bij de les houdt. Het is mooi dat de speerpunten bij onze partij op de agenda staan. We stellen ze in de nieuwe raad graag aan de orde.”

Secretaris Hans Greuter kijkt positief terug op het bezoek van GroenLinks: “Het was een hele vruchtbare en goede bijeenkomst. Over de antwoorden op onze vragen en opmerkingen kunnen we tevreden zijn. Het Sociaal Plaform organiseert op woensdag 3 oktober 2018 om 14.00 uur in De Schutse te Leek een verkiezingsdebat, waarin de verschillende partijen aan de hand van een aantal stellingen kunnen discussiëren over hun inbreng en visie. Op dinsdag 9 oktober vindt eenzelfde debat plaats om 14.00 uur bij Balk In Zuidhorn.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Raad inspreker jan jaap de boer

Vurig pleidooi voortzetten toeristische ontwikkeling Westerkwartier

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Jan Jaap de Boer; “anders missen we de boot”!
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Molen fortuna in gebruik 2025 (1)

Fortuna in Noordhorn officieel in gebruik genomen

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Extra feestelijk tintje
Lees verder →
 

Intern onderzoek gaswinning Pieterzijl

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Naar aanleiding van fouten in een lopende rechtszaak bij de Raad van State
Lees verder →
De verbiending de haar

Nieuwe aflevering van podcast De Verbiending

29 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
de vierendertigste alweer!
Lees verder →