Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks-raadslid Henk Bakker: “We willen van de Brede School een succes maken”

2 april 2013    Zuidhorn-nieuws
“Voorrang voor kwaliteit en veiligheid bij Brede School Zuidhorn”
Henk-bakker-zuidhorn

Na jaren van voorbereiding liggen er nu plannen voor een Brede School in Zuidhorn. Het college van B&W vraagt aan de raad € 8,6 miljoen voor het bouwen van de school in de Oostergast. De Brede School zou dan begin 2015 open kunnen. Juist nu komen er nieuwe stevige vragen op. GroenLinks vindt dat deze vragen nu eerst beantwoord moeten worden, vóórdat er onomkeerbare besluiten vallen.

GroenLinks-raadslid Henk Bakker: "We willen van de Brede School een succes maken. De bouw daarvan bepaalt de leefbaarheid en het beeld van Zuidhorn in de komende veertig tot vijftig jaar. Daarom is kwaliteit belangrijker dan snelheid."

Aan de keuze voor de locatie in de Oostergast heeft de raad vorig jaar randvoorwaarden gesteld. Aan een aantal van die randvoorwaarden is (nog) niet voldaan. Bovendien zijn de omstandigheden sinds de besluiten van 2012 sterk veranderd. Henk Bakker: "De inhoudelijke samenwerking tussen De Borgh, Het Anker en kinderopvang SKSG is nog niet goed op gang gekomen. Eind 2013 zou er een samenwerkingsdocument tussen de deelnemers komen. Juist daaruit moet de meerwaarde voor de kinderen, voor de ouders en voor het dorp blijken. Het is daarom niet logisch om het gebouw al te ontwikkelen, vóórdat hierover duidelijkheid is. De juiste volgorde is andersom: eerst afspraken over de inhoud, daarna bouwen.

Voor GroenLinks is de veiligheid van de routes van en naar de Brede School minstens zo belangrijk. Van de tien belangrijkste knelpunten kan minder dan de helft opgelost worden. Vooral de situaties rond de spoorwegovergangen in De Gast en bij het station, zijn te gevaarlijk. De veiligheid van fietsers bij het verkeerstransferium voor het gemeentehuis is ook niet gegarandeerd. De rotonde voor de Brede School blijft één van de drukste verkeersknooppunten van Zuidhorn, ook na omlegging van de Friesestraatweg. De verkeerscommissie van De Borgh heeft daarom zeker gelijk, als hij zo niet kan instemmen met de plannen. Dat weegt voor GroenLinks heel zwaar.

En dan de geheel nieuwe omstandigheden. De ontwikkeling van de Oostergast is sterk vertraagd. Na afronding van fase 1, zullen tot 2026 nog slechts zo’n 150 woningen gebouwd worden. De leerlingaantallen voor de Brede School zullen daardoor lager zijn. Ook komt de Brede School hierdoor aan de rand van het dorp te liggen en niet centraal. Dit betekent ook dat het merendeel van de leerlingen nog vele jaren uit de bestaande wijken van Zuidhorn zullen komen.

En dan hebben we het nog niet eens gehad over de plannen om de Brede School in drie verdiepingen te bouwen. Dit is regelrecht in strijd met de gemaakte afspraken en past niet bij het kleinschalige karakter van het dorp Zuidhorn. Het is dus niet mogelijk om op de gekozen locatie te voldoen aan de afspraak om in twee lagen te bouwen. Dan moeten we ons toch afvragen of dit nog wel de best denkbare locatie is. Ook omdat er dan weer twee plekken in het dorp bij komen waar grote gebouwen leeg komen te staan. Wat gaan we daarmee doen? Niemand die het nog weet.
Daarom is onze oproep aan de raad: bezint eer ge begint! Er leven terechte bezwaren tegen de huidige plannen bij veel mensen in Zuidhorn, ook bij hen die de Brede School een warm hart toedragen. Wij willen als GroenLinks  ook graag een Brede School. Maar dan wel een goede, waar de kinderen veilig heen kunnen. Laten we dus goed luisteren naar die bezwaren om het draagvlak en de kwaliteit te krijgen die de Brede School verdient. Dat vergt nu extra tijd en overleg. Wellicht komen we dan ook tot andere plannen en besluiten, maar die zullen de kinderen, de ouders en de gemeente ten goede komen."

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →
Wethouder be schollema

Westerkwartier opent aanvraagloket voor ruimte op elektriciteitsnet

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier heeft de beleidsregels voor Eerder Aanvragen vastgesteld
Lees verder →
Cloudhostingnl

Lokale ondernemers en de stap naar online verkopen

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Consumenten in heel Nederland bestellen steeds vaker vanuit huis, ook als het gaat om producten die ze vroeger bij een plaatselijke winkel haalden
Lees verder →
Touripedia

Touripedia gaat de regio in!

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Touripedia is er om alle toeristische informatie en attracties van de provincie Groningen beschikbaar te maken via complete, betrouwbare en actuele open digitale data.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, weerbaarheid & organiseren evenement

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 augustus
Lees verder →