Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GroenLinks-PvdA Westerkwartier blij met Quadraten-ommezwaai VZ

1 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Mark veenstra pvda 2025

De fracties GroenLinks-PvdA Westerkwartier zijn blij verrast met de ommezwaai van VZ in de kwestie Quadraten. Waar VZ zich in de afgelopen periode sterk afzette tegen Quadraten, stemt ze nu in met de lijn van deze onderwijsstichting.

Gemeenteraadslid Mark Veenstra, die namens GroenLinks-PvdA hierover het woord voert:
“De sfeer werd nogal kribbig en die opstelling gaf ook brandstof aan procedures. Dat helpt het onderwijs aan onze kinderen niet verder, zoals VZ nu terecht opmerkt. Bovendien zijn die procedures inderdaad taai en duur.”

In juli van dit jaar nam een grote meerderheid van de gemeenteraad een motie aan van GroenLinks-PvdA, CU en VZ over Quadraten. Daarin verzocht de raad het college met het bestuur van Quadraten een convenant overeen te komen. Daarin moet worden opgenomen dat de gemeenteraad twee keer per jaar op de hoogte wordt gesteld van de ontwikkelingen op de scholen. Feitelijk werd daarmee de kritiek van de raad al opgelost in een verbeterde werkwijze en verhouding met Quadraten

Mark Veenstra: “Interessant is het nu te zien dat de collega’s van VZ het werk van het college doen. Het werk waar zij zelf het college toe hadden opgedragen. Die rolwisseling lijkt me erg verwarrend voor onze inwoners. Maar hoe het ook zij, het is verstandig dat iedereen zich aan zijn taak houdt.
Quadraten gaat namelijk met de meesters en juffen over de organisatie en kwaliteit van het onderwijs. Ouders en personeel hebben daar medezeggenschap bij. Het ministerie van Onderwijs en de Inspectie zorgen dat wetten en regels worden nageleefd.

De gemeente moet erop toezien dat openbaar onderwijs toegankelijk blijft. Dat gebeurt onder meer met het instemmen met de betreffende leden in de raad van toezicht van Quadraten. Als dat aan de orde komt, zijn nieuwbouw en uitbreiding van schoolgebouwen eveneens een gemeentelijke taak.

 Je moet dit alles wel even precies hebben, maar zo is het in ons land om vele redenen geregeld. De gemeenteraad heeft dus een betrekkelijk bescheiden rol. Daarvoor is zorgvuldigheid nodig, anders maak je brokken, zoals nu is gebleken.  

Maar we zijn blij dat VZ nu weer aan hetzelfde eind van het koord trekt, zoals we eigenlijk al in juli hebben afgesproken.

Dat is goed voor Quadraten, het is goed voor de sfeer rond ons basisonderwijs en het is goed voor het onderwijs. En uiteindelijk komt dat ten goede aan onze kinderen, hun ouders en hun leerkrachten.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Excursie historische kring 2026 (1)

Geslaagde excursie Historische Kring Zuidhorn

07 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
bezoek Paesens-Moddergat, Lauwersoog en borg Verhildersum
Lees verder →
Alex steenbergen

Westerkwartier zet € 2,7 miljoen uit de algemene reserve in om begroting sluitend te maken

07 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Steenbergen gaat werken aan financiële koers
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Gronings Vuur - Wat een reis! ( Filmpje! )

06 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
De organisatie kijkt met een meer dan goed gevoel terug op de twee uitverkochte speelweekenden in het Westerkwartier
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Informatiebijeenkomsten

06 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 6 oktober
Lees verder →
150-jaar-hammingh

150 jaar Hammingh in Garnwerd

06 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 3 oktober stond Garnwerd in het teken van het 150 jarig jubileum van Café Hammingh.
Lees verder →