Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Groen Links Zuidhorn niet echt blij advies Meijer

26 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
GroenLinks is zeer verbaasd over het advies van informateur Hilda Meijer (CDA) van Zuidhorn. Meijer stelt voor om de bestaande coalitie van CDA, ChristenUnie en PvdA de komende vier jaar voort te

GroenLinks is zeer verbaasd over het advies van informateur Hilda Meijer (CDA) van Zuidhorn. Meijer stelt voor om de bestaande coalitie van CDA, ChristenUnie en PvdA de komende vier jaar voort te zetten. Dit ondanks het verlies van de coalitie van bijna 1400 stemmen, oftewel 2,5 raadszetel. Dat deze partijen nog 11 zetels in de raad hebben overgehouden, is te danken aan de 3 restzetels die zij hebben gekregen.

GroenLinks-fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek: “Met dit advies negeert het CDA de kiezers die snakken naar een verandering van het bestuur van de gemeente. Het rapport van de informateur getuigt helaas van een groot gebrek aan visie, durf en overtuiging. Letterlijk wordt uitgesproken dat er de komende jaren nauwelijks vernieuwd wordt en dat het besturen van onze gemeente een kwestie is van ‘op de winkel passen’.

Het verbaast ons dat de informateur nu al deze behoudende keuze maakt. Er is slechts één gesprek geweest, dat louter verkennend was. De verschillen die er zijn tussen de partijen zijn volgens GroenLinks overbrugbaar, maar dan moet je er wel over willen praten. Een serieuze gedachtewisseling over de toekomst van onze gemeente en over de kansen die wij zien voor versterking van de sociale samenhang, duurzaamheid en het open landschap, is in de kiem gesmoord. Jammer voor onze burgers en jammer voor onze gemeente.”
26-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Avond4daagse 2023 (11)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2024: Record aantal kinderen uit Noordhorn en Zuidhorn in beweging

23 mei 2024    Zuidhorn-nieuws
Starttijden en routes voor de 5km en 10km en start/finish-locaties
Lees verder →
Tentdienst

Tentdienst tijdens de feestweek in Noordhorn

23 mei 2024    Zuidhorn-nieuws
De tentdienst brengt mensen uit Noordhorn en omgeving uit de verschillende kerken samen.
Lees verder →
Stekkie

Vissen is Cool!  Jeugdvergunning of jeugdvispas (de verschillen)

23 mei 2024    Zuidhorn-nieuws
Tip van hengelsportvereniging Noordhorn
Lees verder →
Leefbaarheidsprijs visvliet vitaal 2023

Welke vereniging volgt Visvliet Vitaal op met leefbaarheidsprijs 2024

23 mei 2024    Zuidhorn-nieuws
Wie nomineert u voor de lee­fbaarheidsprijs in het Westerkwartier?
Lees verder →
Ondertekening overeenkomst bouw coulissen oostindie leek - 22 mei 2024

Overeenkomst getekend voor Coulissen, een bijzonder project in Oostindie Leek

23 mei 2024    Zuidhorn-nieuws
bouw van de woningen begint in september
Lees verder →
Vyber-e-bikes-test-winnaar-2024-def

Tweewielerhuis Noordhorn leverancier bekroonde VYBER fietsen

22 mei 2024    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Fietsen doorstaan met vlag en wimpel de Kieskeurig.nl E-bike Duurtest
Lees verder →