Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Grijpskerker kunstenaar laat Groningers 2x stemmen

2 juni 2010    Zuidhorn-nieuws
Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen maar dan anders. Zonder oproepkaart, maar wel met een kritische ondertoon. Dat kan 9 juni aanstaande aan het Lage der Aa 2 in Groningen als conceptueel kunstenaar

Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen maar dan anders. Zonder oproepkaart, maar wel met een kritische ondertoon. Dat kan 9 juni aanstaande aan het Lage der Aa 2 in Groningen als conceptueel kunstenaar Johan van der Dong en het kunstenaarscollectief Kunstreizigers de deuren openen voor een ieder die zijn of haar bezorgdheid wil uiten over de situatie in Nederland.

Achterliggende gedachte van HET STEMBUREAU is dat Nederland veel zwevende kiezers telt die op het laatste moment bepalen op welke partij ze hun stem uitbrengen. Wat weer vragen oproept van hoe bewust gaan we om met onze democratie en laten we ons niet teveel leiden door de waan van de dag.

Het STEMBUREAU biedt de mogelijkheid tot een herkansing. Spijtoptanten kunnen nog een keer een stem uitbrengen of uit protest hun oproepkaart deponeren in een spijtdoos. Deze wordt ’s avonds door de kunstenaar naar een officieel stemlokaal gebracht. Want ook niet stemmen zegt veel. Alle resultaten zullen later op de » website de gekozenen.nl_worden gepubliceerd.



De dag wordt omlijst door kunst en cultuur, waarbij kunstenaars, dichters en performers worden uitgenodigd acte de presence te geven met als motto Nederland, democratie en verkiezingen.
De Groninger kunstenaar Johan Van der Dong brak in 2006 internationaal door met zijn project Gods Hotline, bellen met God via een mobiel nummer. Op dit moment loopt een vervolgproject Brieven aan Allah. Bezoekers van HET STEMBUREAU worden tevens in de gelegenheid gesteld hun brief aan Allah te schrijven.

02-06-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Informateur Marcel Thijsen over resultaten gesprekken

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare bijeenkomst op woensdag 8 april
Lees verder →
Acro-valencia

Uitzonderlijke prestatie Acro Academy Noord Nederland in Valencia

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle teams van Acro Academy Noord Nederland winnen medaille op internationaal toernooi in Valencia
Lees verder →
Bijna kampioen team 3 dubbel

Jeugdteam 3 van ttv Talero officieus kampioen in de 4e klasse

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de 4e klasse bij de jeugd staat Talero 3 riant bovenaan en kan hun de titel en promotie naar de 3e klasse eigenlijk niet meer ontgaan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Openbare bijeenkomst: Terugkoppeling informateur & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 april
Lees verder →
Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →