Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Graslanden Leekstermeer voor weidevogels

30 januari 2009    Zuidhorn-nieuws
Graslanden aan de noordelijke oever van het Leekstermeer worden klaar gemaakt voor de komst van de weidevogels. LETTELBERT - De aangekondigde vorstperiode maakt het voor Het Groninger landschap mogelijk om de komende

Graslanden aan de noordelijke oever van het Leekstermeer worden klaar gemaakt voor de komst van de weidevogels.

LETTELBERT - De aangekondigde vorstperiode maakt het voor Het Groninger landschap mogelijk om de komende week pitrus te maaien in de Oeverlanden van het Leekstermeer. Op ongeveer 20 hectare worden de pitrus pollen gemaaid. Ook in de afgelopen vorstperiode rond oud en nieuw is er al 20 hectare gemaaid.

Pitrus pollen worden gemaaid om het voor de weidevogels zo optimaal mogelijk te maken voor het komende broedseizoen. Weidevogels hebben last van de pollen omdat deze dekking geeft aan roofdieren. Door de pollen bij de grond af te maaien verdwijnt de dekking en zijn er meer mogelijkheden voor weidevogels om te broeden. De afgemaaide pollen zullen weer uitlopen maar bereiken pas hun oorspronkelijke hoogte in juli, als het broedseizoen van de weidevogels al weer achter de rug is.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Piety-2

Plaats voor twaalf dichters op Leekster Gedichtendag

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Op donderdagavond 28 januari zal het poëziefeestje weer losbarsten in de balzaal van Borg Nienoord.
Lees verder →
Lantaarnpaalnieuws

Nieuws van de lantaarnpaal #4

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleggen, isolatieaanpak & Promotiedagen

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 oktober
Lees verder →
Anneke hoes

Open Atelier Anna Kunst

26 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Elke 1e zondag van de maand
Lees verder →
Oude riet

Lezing over ‘Het dal van de Oude Riet”

26 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
een verdwenen zeearm rond Noord- en Zuidhorn’
Lees verder →