Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Goud voor Trienco Martini uit Zuidhorn op Special Olympics

27 juli 2015    Zuidhorn-nieuws - Sport
Eerder ook al een bronzen medaille op de 50m schoolslag
Spo trienco-martini

De Special Olympics World Games 2015 in Los Angeles zijn nog geen twee dagen bezig of de eerste medailles zijn al een feit! Vandaag wisten de zwemmers van Special Olympics Team NL drie medailles te winnen.

Op de 25m rugslag wist Trienco Martini uit Zuidhorn een gouden medaille te winnen! Met een haarlengte verschil (acht honderdste van een seconde) tikte Trienco als eerste aan. Eerder op de middag had Trienco ook al een bronzen medaille gewonnen op de 50m schoolslag met een verschil van zes honderdste van een seconde. Jitze Hoekstra uit Opende wist in zijn wedstrijd op de 25m rugslag nog een bronzen medaille binnen te slepen.

Michelle Obama opent de World Games
Afgelopen zaterdag begonnen de World Games met een spectaculaire openingsceremonie in het historische Los Angeles Memorial Coliseum. Naast vele bekendheden zoals Justin Bieber, Eva Longoria, Jimmy Kimmel en Avril Lavigne was de First Lady van de Verenigde Staten ook aanwezig tijdens de openingsceremonie! “Tijdens de World Games zullen de toeschouwers jullie aanmoedigen én van jullie leren. Zij zullen geïnspireerd zijn en zich realiseren dat wij allemaal hetzelfde willen; trots zijn op onszelf en erin geloven dat dromen waarheid kunnen worden ongeacht de uitdagingen in ons leven. Dat is wat jullie hier doen. Dat is jullie missie. Jullie brengen ons samen en geven ons hoop zoals geen ander dat kan.” aldus Michelle Obama die als eregast van de World Games de sporters toesprak. "Mijn man en ik zijn zo ontzettend trots op jullie en houden van jullie uit de grond van ons hart!"

Lize Weerdenburg, National en Global Ambassadeur van Special Olympics, stond samen met Michelle Obama op het podium toen zij de World Games officieel opende.

Kijk voor foto's van de openingsceremonie of de wedstrijden op www.facebook.com/specialolympicsnl

Op de foto v.l.n.r. Leonie van Putten, gouden en bronzen medaille winnaar Trienco Martini, bronzen medaille winnaar Jitze Hoekstra en Miranda Albers die vandaag een PR zwom maar helaas op haar 50m schoolslag werd gediskwalificeerd vanwege een verkeerde slag.

  • Spolympics 2015 rachelle photography
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →