Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gomarus genomineerd voor Alfabetiseringsprijs

24 augustus 2011    Zuidhorn-nieuws
In de week van de alfabetisering, van 5 – 11 september 2011, worden de Nationale Alfabetiseringsprijzen uitgereikt door het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschap. Het Gomarus College in Zuidhorn hoort bij de genomineerden met het project LEESSTRIPPENKAART.

In de week van de alfabetisering, van 5 – 11 september 2011, worden de Nationale Alfabetiseringsprijzen uitgereikt door het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschap. Het Gomarus College in Zuidhorn hoort bij de genomineerden met het project LEESSTRIPPENKAART.

Leesstrippenkaart
Op het Gomarus College in Zuidhorn gaat de strippenkaart er nog lang niet uit!
Integendeel: de leesstrippenkaart wordt ingezet als effectief middel om leerlingen aan het lezen te krijgen. Een simpele, goedkope en doeltreffende vorm van leesbevordering.

Leeskilometers
Het is bekend dat leerlingen die moeizaam lezen niet gauw een boek zullen pakken. Het gevolg daarvan is dat hun leesvaardigheid nog meer achteruit gaat. Wie in deze maatschappij niet (goed) kan lezen loopt risico’s. Niet zelden komen mensen met taalproblematiek terecht aan de onderkant van de samenleving. Het is een probleem dat je als school natuurlijk raakt, je wilt er alles aan doen om dat te voorkomen Daarom laten we onze leerlingen leeskilometers maken.

Beloning
Een strippenkaart die er net zo uit ziet als een buskaart, met 50 strippen. Elke strip staat voor 10 gelezen bladzijden. Ouders tekenen die strippen af. Dat is ook het sterke van het systeem:ouders worden ingezet om hun kind te stimuleren meer te lezen. De kaart is verbonden met een beloningssysteem. Leerlingen kunnen punten sparen en daarmee leuke cadeaus verdienen.

Het werkt!
Ron: Ik spaar voor een usb-stick, maar eigenlijk vind ik lezen ook best leuk en het gaat steeds beter. Ik krijg ineens ook betere cijfers. Ik ben al aan mijn 5e kaart begonnen.
Brigitte: Met de strippenkaart gaat het vanzelf. Eerst vond ik lezen niks aan. Nu denk ik: Ha, nog even een paar stripjes lezen. Ik heb ook heel gave boeken ontdekt.
Ouders van Koos: We zijn verbaasd, we kregen Koos met geen mogelijkheid aan het lezen, maar nu leest hij fanatiek. En we merken dat hij daardoor beter gaat presteren. Hij wordt veel vrolijker en haalt goede cijfers. Een opsteker voor hem (en voor ons)

Breed inzetbaar
De leesstrippenkaart is breed inzetbaar. Scholen , bibliotheken, gemeenten, iedereen die te maken heeft met moeizame lezers kan er mee aan de slag. Een hele uitdaging, want de strijd tegen laaggeletterdheid is nog lang niet gewonnen.

WIZ/Gomarus

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening koopvereenkomst tussen de gasten zuidhorn - buiten

Sociale huurwoningen en kinderopvang op terrein Tussen de Gasten in Zuidhorn

17 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De verwachting is, dat de gemeenteraad deze zomer een besluit neemt over het omgevingsplan.
Lees verder →
Inclusiekaravaan

De Inclusiekaravaan: Een diverse tentoonstelling

17 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening fototentoonstelling Inclusiekaravaan – 19 maart
Lees verder →
Sgp

SGP Westerkwartier verwelkomt haar 250ste lid

17 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
een heerlijke doos gebak als welkomstcadeau
Lees verder →
Sterkwkwoning

Woningbouw – bouwen voor onze eigen inwoners!!

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Wij, Sterk Westerkwartier, vinden dat woningbouw moet aansluiten bij de echte behoefte van onze inwoners
Lees verder →
Zunobri zaal

Zunobri 1 wint ook laatste zaalwedstrijd

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De wedstrijd begint met een doelpunt voor NKC/Wees Kwiek, maar Yoram Birza en Stefan Steenbergen schieten de stand naar 1-2.
Lees verder →
Team 1 jeugd 5-5 bij zwolle 2.

Knap gelijkspel jeugd Talero 1 in Zwolle

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Kopman Mathijs Boer won twee wedstrijden met overtuiging.
Lees verder →