Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gomarus College sluit mogelijk school in Zuidhorn

28 september 2018    Zuidhorn-nieuws

Het Gomarus College overweegt de locatie in Zuidhorn te sluiten omdat het aantal leerlingen al jarenlang afneemt. Leerlingen, ouders en medewerkers zijn dinsdag geïnformeerd.

Er zitten nog zo'n 150 leerlingen op het Gomarus College in Zuidhorn.

Advies medezeggenschapsraad

De voorgenomen sluiting van de gereformeerde middelbare school ligt nu voor bij de medezeggenschapsraad. Die kan nog een advies uitgeven.

De leerlingen kunnen - mocht de locatie in Zuidhorn ook echt sluiten - straks naar de locaties in Groningen, Drachten en Leeuwarden. ,,Voor het overgrote deel van de leerlingen blijft gereformeerd voortgezet onderwijs goed bereikbaar’’, zegt bestuurder Kees Heek van het Gomarus College. ,,Voor ouders waarvan de reiskosten te hoog zouden worden, gaan we via onze Vriendenstichting een oplossing zoeken.’’

Extra impuls

Het Gomarus College in Zuidhorn zag de laatste jaren het leerlingenaantal gestaag afnemen. Volgens de scholengemeenschap kiezen steeds meer ouders er voor om hun kind naar Groningen te doen. Heek: ,,Vanwege de bredere mogelijkheden daar. Door het onderwijs vanuit Zuidhorn te verplaatsen naar Groningen kan het Gomarus College haar onderwijsvernieuwingen een extra impuls geven. Daarnaast kunnen we de leerlingen uit Zuidhorn onderwijs bieden dat nog meer bij hen past: vernieuwend en keuzerijk onderwijs, met veel mogelijkheden.”

Bron: DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →