Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Goede start Mollema in Zwitserland

16 juni 2014    Zuidhorn-nieuws - Sport
laatste testcase voor Tour de France


Bauke Mollema en Tom-Jelte Slagter zijn prima begonnen aan de Ronde van Zwitserland. Zij staan na de eerste twee etappes respectievelijk vijfde en zesde in het algemeen klassement met een achterstand van ruim twintig seconden op Tony Martin. De Duitster zegevierde zaterdag in de tijdrit over ruim negen kilometer. Zondag werden al een aantal zware cols beklommen, maar dat bracht nog geen grote verschillen in het klassement.

De Ronde van Zwitserland van 2014 kan gekwalificeerd worden als zwaar. Er moeten de nodige hoogtemeters overwonnen worden. Zo is de etappe van maandag al een lastige, waarin na ruim 200 kilometer nog een pittige aankomst in Heiden op de renners te wachten ligt. Vorig jaar eindigde Mollema als tweede in het algemeen klassement en zegevierde hij in de tweede etappe toen de aankomst op Crans Montana getrokken was. Zowel Slagter als Mollema zijn op hoogtestage geweest in de Sierra Nevada, waar beiden de komende weken het nodige voordeel van hopen te hebben. De tijdrit heeft in ieder geval laten zien dat het met de basis van beide renners wel in orde lijkt te zijn.

Dat kunnen ze aan het einde van de week nog een keer laten zien, want het zwaartepunt van de Ronde van Zwitserland ligt in de laatste drie dagen. Te beginnen met een tijdrit over bijna 25 kilometer op vrijdag om op zaterdag en zondag af te ronden met twee keer een finish bergop in respectievelijk Verbier en Saas-Fee. Op de slotdag staan vier grote beklimmingen op het programma. Van de kanshebbers hebben Mollema en Slagter in ieder geval de beste start gemaakt. Mogelijk moeten de twee voor het eerst echt tegen elkaar rijden. Tot nu toe zijn het altijd elkaars ploeggenoten geweest, maar Slagter heeft voor Garmin gekozen en dat bevalt hem prima. Alleen al daarom is het boeiend om het koersverloop in Zwitserland deze week te volgen.

GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vandalisme vvzuidhorn (1)

Stoere jongens vernielen voor duizenden euro’s bij VVZuidhorn

18 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Misschien om indruk te maken op de meisjes?
Lees verder →
Zonnepanelen1

Vergunning voor zonnepark Noordhorn

18 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zonnepark met batterijopslag De plannen voor een nieuw zonnepark met batterijopslag nabij Noordhorn en Zuidhorn kunnen doorgaan.
Lees verder →
Nichewoningen de oostergast

Woningen met unieke kenmerken en faciliteiten fase 2da-noord van De Oostergast

18 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Extenzo en AAS winnen prijsvraag nichewoningen De Oostergast Zuidhorn
Lees verder →
Politieauto

Auto en fietser betrokken bij ongeval

16 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
vervoer naar het ziekenhuis niet nodig
Lees verder →
Agro niehove voederhaag

Zomertour langs Groningse boeren brengt bomenlandbouw in beeld

16 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Volop belangstelling voor agroforestry tijdens vijf bijeenkomsten
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Aangepaste openingstijden, subsidieregelingen & korting op regenton

15 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 8 juli 2025
Lees verder →