Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Goede start Mollema in Zwitserland

16 juni 2014    Zuidhorn-nieuws - Sport
laatste testcase voor Tour de France


Bauke Mollema en Tom-Jelte Slagter zijn prima begonnen aan de Ronde van Zwitserland. Zij staan na de eerste twee etappes respectievelijk vijfde en zesde in het algemeen klassement met een achterstand van ruim twintig seconden op Tony Martin. De Duitster zegevierde zaterdag in de tijdrit over ruim negen kilometer. Zondag werden al een aantal zware cols beklommen, maar dat bracht nog geen grote verschillen in het klassement.

De Ronde van Zwitserland van 2014 kan gekwalificeerd worden als zwaar. Er moeten de nodige hoogtemeters overwonnen worden. Zo is de etappe van maandag al een lastige, waarin na ruim 200 kilometer nog een pittige aankomst in Heiden op de renners te wachten ligt. Vorig jaar eindigde Mollema als tweede in het algemeen klassement en zegevierde hij in de tweede etappe toen de aankomst op Crans Montana getrokken was. Zowel Slagter als Mollema zijn op hoogtestage geweest in de Sierra Nevada, waar beiden de komende weken het nodige voordeel van hopen te hebben. De tijdrit heeft in ieder geval laten zien dat het met de basis van beide renners wel in orde lijkt te zijn.

Dat kunnen ze aan het einde van de week nog een keer laten zien, want het zwaartepunt van de Ronde van Zwitserland ligt in de laatste drie dagen. Te beginnen met een tijdrit over bijna 25 kilometer op vrijdag om op zaterdag en zondag af te ronden met twee keer een finish bergop in respectievelijk Verbier en Saas-Fee. Op de slotdag staan vier grote beklimmingen op het programma. Van de kanshebbers hebben Mollema en Slagter in ieder geval de beste start gemaakt. Mogelijk moeten de twee voor het eerst echt tegen elkaar rijden. Tot nu toe zijn het altijd elkaars ploeggenoten geweest, maar Slagter heeft voor Garmin gekozen en dat bevalt hem prima. Alleen al daarom is het boeiend om het koersverloop in Zwitserland deze week te volgen.

GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Parkeren overtuinen

Wildparkeren op nieuw ingericht plein Overtuinen

03 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Blauwe zone kennelijk niet duidelijk genoeg voor automobilist
Lees verder →
Brug zuidhorn stremming

Busje komt zo! Tijdelijke busverbinding tussen Noordhorn en Zuidhorn

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Kleine busjes, Grote bussen vanaf zaterdag 3 januari tot en met vrijdag 9 januari
Lees verder →
Nieuwjaarsduik grijpskerk 2026

“Is het een goed idee dat we in Grijpskerk een nieuwjaarsduik gaan organiseren?” Ja dus!

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste nieuwjaarsduik in Grijpskerk een succes.
Lees verder →
Brandweer-1

Woningbrand op Piet Heinstraat in Zuidhorn

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De brand brak rond half tien 's ochtends uit.
Lees verder →
Nieuwjaarsduik garnwerd 2026

Nieuwjaarsduik Garnwerd in de regen

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op naar volgend jaar
Lees verder →
Van links naar rechts van ditmars, eman en van marum op de wierde van ezinge-1

2025 weer een goed jaar voor Museum Wierdenland

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De afgelopen drie jaar vertoont het museum een positieve trend
Lees verder →