Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Glasvezel in buitengebied Oldehove

30 januari 2016    Zuidhorn-nieuws
Coöperatie Humsternet Glasvezel: ‘we willen de eerste in Groningen zijn!’
Glasvezel01

In maart kunnen inwoners van de buitengebieden van rond Oldehove, Niehove en Saaksum zich inschrijven voor breedband internet. Ze doen dit bij Humsternet. Afgelopen jaar deed Humsternet een interessepeiling onder de inwoners. Velen hebben last van slecht internet: ze willen snel, betrouwbaar en toekomstvast internet.

Afgelopen donderdagavond kondigde Humsternet aan een groot aantal inwoners de start van de abonnements-fase aan en legden ze hen de details rond aanleg, aansluiting en abonnement uit. Een dag eerder richtten de initiatiefnemers Reinders, Zuidema en De Vries de coöperatie Humsternet op. Hans Reinders, een van de initiatiefnemers: ‘We hebben nu een bedrijf waarbinnen we de volgende stappen kunnen nemen om het glasvezelnetwerk te realiseren. De coöperatie kan nu de contracten met de bewoners aangaan. De komende maand gaan we de invulling verzorgen van de contracten. De opzet is dat de bewoners zich inschrijven voor een abonnement dat ingaat op het moment van de realisatie van het netwerk of zodra zij het andere abonnement kunnen hebben opgezegd. De coöperatie heeft hiervoor in principe een jaar de tijd.’

Snel internet is heel belangrijk voor de huidige ondernemers en bedrijven. Maar dat niet alleen, zegt Enno Zuidema, mede-initiatiefnemer: ‘stel je je eens voor wanneer hier in Middag Humsterland het snelste internet beschikbaar is, wat voor mogelijkheden geeft dat? Zowel voor de bedrijven op het platteland, maar denk ook aan lokale diensten, diensten als ‘kerkdienstgemist’, een lokaal sportkanaal en zorg op afstand of nieuwe bedrijven.’

Humsternet wordt een coöperatie voor alle abonnees, die tegelijk lid van de coöperatie zijn. Het glasvezelnetwerk rond Oldehove wordt na aanleg eigendom van de coöperatie. Leden betalen hiervoor wel een buitengebiedtoeslag.

Humsternet startte enkele jaren terug als initiatief van ondernemersvereniging De Eendracht in Oldehove. Bauke de Vries zegt: ‘Na een hele zoektocht weten we waar we willen starten, waar de kabels kunnen liggen en wat we doen met alle onzekerheden.’ Reinders: ‘We hebben geleerd van de initiatieven van Drenthe. Daar is een eindprijs als uitgangspunt genomen voor de aanleg. Dit was de doorbraak in onze stappen. Daarnaast zegde de gemeente Zuidhorn ook steun toe.’

Humsternet gaat alleen een aansluitingen aanleggen bij de bewoners die mee willen doen. De prijs voor een alles in 1 abonnement is concurrerend ten opzicht van de marktpartijen. Alle inwoners van het buitengebied rond Saaksum, Oldehove en Niehove krijgen in februari een folder waarin alles wordt uitgelegd. Humsternet organiseert in maart bezoeken en inloopmiddagen, zodat iedereen op de hoogte is van de mogelijkheden en de voorwaarden van de abonnementen.

Kortom: in 2017 kunnen ze snel internetten, daar rond Oldehove!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →