Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GlasDraad Westerkwartier sluit gemeente aan op glasvezel

26 november 2019    Zuidhorn-nieuws
ondanks het feit dat de beoogde 40% aan inschrijvingen niet is behaald
Glasvezel01

GlasDraad Westerkwartier gaat een groot deel van de gemeente Westerkwartier aansluiten op glasvezel, ondanks het feit dat de beoogde 40% aan inschrijvingen niet is behaald. Uiteindelijk schreef 35% van de bewoners zich in, maar het aantal aanmeldingen per gebied verschilde sterk. Zo is de oud-gemeente Zuidhorn inclusief de kernen in ‘Middag’ ruim boven de 40% uitgekomen, waarbij in sommige dorpen zelfs 75% van de mensen zich inschreef. In andere gebieden kwamen enkele dorpen daarentegen niet verder dan percentages tussen de 10% en 20%.
GlasDraad Westerkwartier is van mening dat er glasvezel moet komen in de gebieden waar het enthousiasme nu groot is. Dit gaat om een gebied met meer dan 5.000 huishoudens. In de gebieden waar nog veel onduidelijkheid is over glasvezel en waar verschillende aanbieders actief zijn, zal GlasDraad Westerkwartier volgend jaar opnieuw een campagne opstarten.
Waar start GlasDraad met de aanleg van glasvezel in 2020?

1 Oud-gemeente Zuidhorn buitengebied en kernen, inclusief de kernen ‘Middag’: Aduard, Briltil,
Enumatil, Niehove, Den Ham, Den Horn, Oldehove, Niezijl, Kommerzijl, Pieterzijl, Lauwerzijl,
Munnekezijl, Visvliet, Saaksum, Ezinge, Feerwerd, Garnwerd, Grijpskerk, Noordhorn en Zuidhorn

2 Oud-gemeente Grootegast kernen: Doezum, Opende, Kornhorn Lutjegast en Sebaldeburen

3 Oud-gemeente Marum kern: Boerakker

4 In het buitengebied van de oud-gemeente Grootegast is het aantal aangemelde bewoners blijven steken op 10%. Een te laag percentage, waardoor wij dit gebied niet geheel kunnen meenemen.
GlasDraad zal alle aangemelde adressen individueel nalopen om te beoordelen of deze al dan niet mee kunnen met de aanleg van het glasvezelnetwerk in de kernen van Grootegast. Dit wordt mede bepaald door de ligging van het adres. GlasDraad informeert de aangemelde bewoners uit het buitengebied van de gemeente Grootegast nog voor dinsdag 3 december, zodat zij zich eventueel alsnog kunnen aanmelden bij Snel Internet Groningen als wij het adres niet kunnen meenemen.

Waar gaat de aanleg niet starten?
De kernen in de oude gemeenten Leek en Marum (met uitzondering van Boerakker) worden niet meegenomen in dit traject. Dit zijn de kernen De Wilp, Noordwijk, Nuis, Niebert en Oostwold. Mede door de onduidelijkheid van meerdere actieve aanbieders zijn hier weinig aanmeldingen en zijn de percentages blijven steken rond de 20% als geheel. GlasDraad Westerkwartier start na de zomer van 2020 alsnog een campagne in de oude gemeenten Leek en Marum. GlasDraad hoopt hiermee dat de bewoners van Leek en Marum, zij het later, alsnog de mogelijkheid krijgen tot het glasvezelnetwerk en daarmee toegang hebben tot een nieuw communicatienetwerk voor de komende tientallen jaren.
Alle aangemelde adressen zullen wij op de hoogte houden via online nieuwsbrieven.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke moet opgeven in Gree-Tour of Guangxi

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
wielerseizoen is in mineur geëindigd.
Lees verder →
Romystapert swds pubertastis

Pubertastisch! – Tweede editie theatercollege voor puberouders groot succes!

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
300 ouders genoten van een avond vol herkenning, lachen en leren over opvoeden in de digitale wereld
Lees verder →
Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →