Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GL krijgt nu wel steun Raad in verzet tegen CO2

17 november 2010    Zuidhorn-nieuws
GroenLinks Zuidhorn is tegen de opslag van CO2 in de bodem van Noord-Nederland. Dat standpunt is de gemeenteraadsverkiezingen van maart van dit jaar ingegaan. Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek: “In februari 2010 diende

GroenLinks Zuidhorn is tegen de opslag van CO2 in de bodem van Noord-Nederland. Dat standpunt is de gemeenteraadsverkiezingen van maart van dit jaar ingegaan.
Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek: “In februari 2010 diende GroenLinks in de gemeenteraad een motie in tegen de opslag van CO2, vanwege de grote gevaren daarvan en vanwege het nadeel dat de oorzaken van CO2-uitstoot niet worden aangepakt. Op dat moment steunde slechts een deel van de PvdA-fractie deze motie. Interessant is dat toen de fracties van VVD, CDA en ChristenUnie en één PvdA-lid tegen stemden, zodat de motie werd verworpen.”

Nu CDA-minister Verhagen onlangs in gesprek ging met Noord-Nederland met de bedoeling om de opslag van CO2 opnieuw op de agenda te krijgen, was voor GroenLinks opnieuw het moment gekomen om de gemeenteraad te vragen om, in navolging van o.a. de gemeente Grootegast, zich uit te spreken tegen de opslag van CO2 in onze bodem.

Op 15 november jl. lukte het GroenLinks wel om een raadsmeerderheid achter de motie te krijgen, die dezelfde strekking had als die van februari. Sterker nog, de voltallige raad onderschreef de motie, zodat hij unaniem werd aangenomen. Dat hiervoor een iets andere tekst werd gekozen dan in de gemeente Grootegast, was nodig om de voltallige raad achter de motie te krijgen.

Van der Hoek: “GroenLinks is nog net zo fel tegen de opslag van CO2 als in februari, maar is er trots op dat de gemeenteraad van Zuidhorn zich daar nu ook unaniem tegen heeft uitgesproken.”
Voor GroenLinks staat de deur naar de opslag van CO2 niet op een kier. Klaas-Wybo van der Hoek: “De gemeente is tegen opslag van CO2, zolang hiervoor geen draagvlak bestaat en zolang er geen garanties zijn voor veilige opslag. GroenLinks is ervan overtuigd dat aan beide voorwaarden niet voldaan zal worden. GroenLinks wil niet dat Noord-Nederland het afvalvat wordt van spul dat men elders niet wil hebben. Bovendien kan opslag van CO2 een vrijbrief geven voor het produceren van vervuilende kolenenergie.”

17-11-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →
Wethouder be schollema

Westerkwartier opent aanvraagloket voor ruimte op elektriciteitsnet

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier heeft de beleidsregels voor Eerder Aanvragen vastgesteld
Lees verder →
Cloudhostingnl

Lokale ondernemers en de stap naar online verkopen

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Consumenten in heel Nederland bestellen steeds vaker vanuit huis, ook als het gaat om producten die ze vroeger bij een plaatselijke winkel haalden
Lees verder →
Touripedia

Touripedia gaat de regio in!

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Touripedia is er om alle toeristische informatie en attracties van de provincie Groningen beschikbaar te maken via complete, betrouwbare en actuele open digitale data.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, weerbaarheid & organiseren evenement

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 augustus
Lees verder →