Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gezocht: Ruimte voor Cultuur

27 augustus 2020    Zuidhorn-nieuws
Lastig om te repeteren in Coronatijd
Ispy avalon (26)

De coronamaatregelen maken het voor amateurgezelschappen in Groningen knap lastig om te repeteren en te presenteren. VRIJDAG Advies wil hen graag helpen met het vinden van geschikte locaties om samen kunst te maken en te presenteren. Heb jij Ruimte voor Cultuur?

“In de provincie zijn er naar schatting ruim 200.000 Groningers die in hun vrije tijd muziek, theater of beeldende kunst maken, dansen, dichten of schrijven”, zegt Paula Mulder van VRIJDAG Advies. ”Een groot deel van deze makers doet dat samen, in groepsverband. Denk aan theatergezelschappen, fanfares, orkesten en koren. Veel van deze groepen hebben door corona grotere ruimtes nodig om te repeteren of te presenteren.”

Ruimte voor Cultuur
VRIJDAG Advies wil gezelschappen helpen en organiseert hiervoor de actie Ruimte voor Cultuur. “We zoeken organisaties en bedrijven die ruimte beschikbaar hebben waar gerepeteerd of gepresenteerd kan worden. We denken hierbij niet alleen aan de ‘reguliere’ ruimtes, zoals bij buurthuizen en culturele instellingen, maar ook aan sportzalen, bedrijfskantines, tribunes van sportvelden, restaurants met zalen, bedrijfsruimtes en kerken”, aldus Paula. Voorwaarde is dat de ruimte corona-proof is.

Heb jij ruimte beschikbaar? Stuur een e-mail naar advies@bijvrijdag.nl en vermeld daarin de afmetingen en voorzieningen (zoals bijvoorbeeld de aanwezigheid van stoelen of een piano) en wanneer de ruimte beschikbaar is. “We zoeken niet alleen ruimtes voor de avonduren, ook overdag en in het weekend willen verenigingen kunnen repeteren”, vertelt Paula. “VRIJDAG Advies zal alle deelnemende bedrijven en organisaties vermelden in een grote advertentie in het Dagblad van het Noorden.”

Over VRIJDAG Advies
VRIJDAG Advies is de verbindende schakel tussen amateurs, professionals en instellingen die het maken, beleven en delen van kunst en cultuur stimuleren.
VRIJDAG Advies is er voor iedereen die muziek, theater, dans, literatuur of beeldende kunst (mogelijk) maakt in de provincie Groningen. VRIJDAG Advies is onderdeel van VRIJDAG, het huis van de amateurkunst voor Groningen.

Over VRIJDAG
VRIJDAG maakt amateurkunst in de provincie Groningen mogelijk met advies, ondersteuning en verbinding. In de gemeente Groningen biedt VRIJDAG cursussen, routes en workshops muziek, theater en beeldende kunst. VRIJDAG is er voor iedereen, alle leeftijden en elk niveau.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geert en nico baak lutjegast

DriekeuningenTocht in Lutjegast met Nico en Geert

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De exacte locatie en datum worden nog bekend gemaakt
Lees verder →
Lichtjestochten

Weer trekkergeweld in regio

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lichtjestochten trekken elk jaar groots bekijk
Lees verder →
Leek markt

Provinciale subsidie voor Leek en Tolbert

19 december 2025    Regio-nieuws
Om het centrum van dorp te verfraaien
Lees verder →
Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →