Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gezocht: collectanten in de week van 27 juni tot en met 2 juli!

25 april 2022    Zuidhorn-nieuws
Steun de strijd tegen de meest invaliderende ziekte onder jonge mensen
Afbeelding word collectant eline

 Multiple Sclerose (MS) is een progressieve ziekte van het zenuwstelsel en de meest invaliderende ziekte onder jonge mensen. De oorzaak is nog steeds niet bekend en er is nog geen genezing mogelijk. De droom van het Nationaal MS Fonds is een toekomst zonder MS. Daarom zijn wij op zoek naar collectanten die in de week van 27 juni tot en met 2 juli langs de deuren willen gaan om geld in te zamelen. Maar er zijn meer manieren om geld op te halen: collecteren met je mobiele telefoon door een betaalverzoek met vrienden en familie delen bijvoorbeeld. Helpt u ons mee?

Er zijn in Nederland meer dan 25.000 mensen met MS. Vooral jonge mensen tussen de 20 en 40 jaar worden door deze ziekte getroffen. Zij zijn in de bloei van hun leven en gaan een onzekere toekomst tegemoet.

MS
MS is een ziekte van het centrale zenuwstelsel. De laag om de zenuwen (myeline) wordt door het eigen afweersysteem aangevallen en beschadigd. De zenuwen komen bloot te liggen, waardoor ze signalen van en naar de hersenen minder goed of zelfs helemaal niet meer doorgeven. Mensen met MS kunnen hierdoor plotseling verlammingsverschijnselen of uitval van lichaamsfuncties krijgen. Er ontstaan allerlei klachten, bijvoorbeeld bij het zien, lopen of praten.

Word collectant
Met de opbrengst van de collecte maakt het Nationaal MS Fonds onder andere wetenschappelijk onderzoek mogelijk naar de oorzaak van en de oplossing voor MS. Ook zetten we ons in voor het continu verbeteren van de kwaliteit van leven van mensen met MS en hun zorg. Kijk voor meer informatie hierover op onze website: http://www.nationaalmsfonds.nl .

Door voor ons te collecteren, kunt u hieraan bijdragen. U bepaalt zelf hoe en hoe lang u collecteert. Voor iedereen is er een passende manier van collecteren. Dat kan met een collectebus langs de deuren in uw buurt. Maar ook thuis op de bank met uw mobiele telefoon kunt u via een betaalverzoek geld ophalen bij vrienden en familie.

Hoe werkt het?
Wilt u zich aanmelden als collectant in de MS Collecteweek of wilt u meer informatie? Kijk dan op http://www.nationaalmsfonds.nl/collecteren. Nu al in actie komen kan natuurlijk ook. Maak dan een digitale collectebus aan op http://www.digicollect.nationaalmsfonds.nl zo kunt u het hele jaar door collecteren!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →