Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gevolgen bezuiniging bibliotheken Westerkwartier

11 januari 2012    Zuidhorn-nieuws
gemeenten in het Westerkwartier voor het openhouden van alle huidige bibliotheekvoorzieningen maar,

Veranderingen bij bibliotheken in het Westerkwartier
De Groningse gemeenten moeten flink bezuinigen. Ook de bibliotheken in de gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn worden gekort. Als gevolg daarvan worden per 1 februari aanstaande de openingstijden in alle bibliotheken aangepast en worden in de periode tot 1 april zeven bibliotheekvestigingen veranderd in een bibliotheekservicepunt.

Bezuinigingen
Omdat de bibliotheek voor meer dan driekwart van de begroting afhankelijk is van de gemeentelijke subsidie, hebben de bezuinigingen op de bibliotheekvoorzieningen een behoorlijke impact. In 2011 is voor het eerst gekort op de bibliotheeksubsidie. Als gevolg daarvan werd onder andere in maart vorig jaar de bibliobusstandplaats in Noordhorn opgeheven.
Ook voor dit jaar en voor 2013 zijn kortingen aangekondigd. Dit heeft als gevolg dat er nu flink gesneden moet worden in de dienstverlening van de bibliotheken in de gemeenten Zuidhorn, Leek, Grootegast en Marum. De gemeenteraad van Grootegast moet overigens eind januari nog een definitief besluit nemen over de invulling van de bezuiniging met betrekking tot de vestigingen in de dorpen Grootegast, Opende en Niekerk.

Bibliotheekservicepunten
De vier gemeenten in het Westerkwartier hebben zich uitgesproken voor het openhouden van alle huidige bibliotheekvoorzieningen. Om de bezuinigingen toch te kunnen realiseren in 2012 worden de bibliotheken van De Wilp, Zevenhuizen, Aduard, Oldehove en Grijpskerk in de periode 1 februari tot 1 april aanstaande omgebouwd tot een bibliotheekservicepunt. Voor Niekerk en Opende wordt het besluit van de gemeenteraad van Grootegast nog afgewacht. De overgang naar een bibliotheekservicepunt betekent een kleinere collectie die vooral bedoeld is voor de doelgroep 0-12 jaar (in Grijpskerk tot en met 15 jaar vanwege de daar aanwezige school voor voortgezet onderwijs) en voor de minder mobiele ouderen. De openingsuren worden beperkt tot 6 uren per week, in Grijpskerk 9 uren per week. De leners van de zeven hiervoor genoemde bibliotheken ontvangen een brief met informatie over de veranderingen in hun bibliotheek. Ook op de website van de bibliotheek – http://www.mijneigenbibliotheek.nl - staat informatie over de wijzigingen van bijvoorbeeld de openingstijden.

Verdere gevolgen
De bezuinigingen hebben eveneens negatieve gevolgen voor de personeelsformatie. Zo zal onder andere de dienstverlening aan het onderwijs in het hele Westerkwartier beperkter worden uitgevoerd. De scholen ontvangen hierover binnenkort bericht. Verder zal, ter compensatie van de vermindering van de openingsuren, de boek-aan-huis-service voor minder mobiele bibliotheekgebruikers per gemeente naar behoefte opgezet en/of verder uitgebreid worden.

13-1-2012 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →