Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geslaagde Open Monumentendag Westerkwartier!

14 september 2021    Zuidhorn-nieuws
Ook Steunpilaar-winnaar Vroedschap Kerk Fransum goed bezocht
Piloersmaborg

In heel Nederland vond op zaterdag 11 september de Open Monumentendag plaats. In het Westerkwartier deden maar liefst 36  monumenten mee. Natuurlijk was jubilaris het Vroedschap Kerk Fransum (50 jaar), de verse winnaar van de Steunpilaar, van de partij! Molens, kerken, borgen, een jubilerend gemaal, boerderijen, musea en een oud raadhuis deden verder ook mee.

Jaarlijkse Open Monumentendag
Ook dit jaar vond in de Gemeente Westerkwartier weer de jaarlijkse Open Monumentendag plaats, zoals gebruikelijk op de tweede zaterdag van september. De organisatie van de dag berust bij het bestuur van de Stichting Open Monumentendag Gemeente Westerkwartier, maar in feite wordt de Open Monumentendag vooral mogelijk gemaakt door de vele vrijwilligers die de monumenten openstellen en bezoekers ontvangen, rondleiden en ter plekke van informatie voorzien.

Grote opkomst
De Gemeente Westerkwartier kent een groot aantal rijksmonumenten en een kleiner aantal gemeentelijke monumenten. Wij zijn blij dat er een 36-tal monumenten hun deuren openden. Op de website http://www.openmonumentendagwesterkwartier.nl staat het programmaboekje online. Hierin kunnen alle monumenten, met korte beschrijving, ook bekeken worden door de thuisblijvers. De opkomst was goed te noemen en er waren legio activiteiten!

Open Monumentendag volgend jaar op zaterdag 17 september 2022
Open Monumentendag vindt in Nederland overal gelijktijdig plaats. Sinds 1987 vindt dit ieder jaar op een zaterdag in het tweede weekend van september plaats. Deze dag zijn veel monumenten in Nederland gratis toegankelijk om zo de aandacht voor de monumentenzorg te vergroten. Vrijwel alle gemeenten in Nederland doen mee aan deze dag die geleid wordt door een landelijke stichting. Natuurlijk maken wij er dan in het Westerkwartier ook weer een feestje van.

  • P8110046 in en om kerkje farmsum
  • Kerkje den hornexterieur
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Parkeren overtuinen

Wildparkeren op nieuw ingericht plein Overtuinen

03 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Blauwe zone kennelijk niet duidelijk genoeg voor automobilist
Lees verder →
Brug zuidhorn stremming

Busje komt zo! Tijdelijke busverbinding tussen Noordhorn en Zuidhorn

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Kleine busjes, Grote bussen vanaf zaterdag 3 januari tot en met vrijdag 9 januari
Lees verder →
Nieuwjaarsduik grijpskerk 2026

“Is het een goed idee dat we in Grijpskerk een nieuwjaarsduik gaan organiseren?” Ja dus!

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste nieuwjaarsduik in Grijpskerk een succes.
Lees verder →
Brandweer-1

Woningbrand op Piet Heinstraat in Zuidhorn

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De brand brak rond half tien 's ochtends uit.
Lees verder →
Nieuwjaarsduik garnwerd 2026

Nieuwjaarsduik Garnwerd in de regen

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op naar volgend jaar
Lees verder →
Van links naar rechts van ditmars, eman en van marum op de wierde van ezinge-1

2025 weer een goed jaar voor Museum Wierdenland

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De afgelopen drie jaar vertoont het museum een positieve trend
Lees verder →