Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geslaagd Plattelandscafé in Lammerburen

22 juni 2009    Zuidhorn-nieuws
Het Westerkwartier kan terugkijken op een geslaagd Plattelandscafé in Natuurboerderij Lammerburen in Oldehove. De avond stond in het teken van de voortgang en resultaten van projecten die het afgelopen jaar zijn opgepakt.

Het Westerkwartier kan terugkijken op een geslaagd Plattelandscafé in Natuurboerderij Lammerburen in Oldehove. De avond stond in het teken van de voortgang en resultaten van projecten die het afgelopen jaar zijn opgepakt. Een kleine 60 bezoekers kwamen er op af, allemaal mensen met hart voor een vitaal en groen Westerkwartier en op een of andere manier daar actief mee bezig. Dat bleek ook uit de enthousiaste presentaties die een aantal van hen gaf over de voortgang en resultaten van hun project.

Jan Oomkes, voorzitter van de LAG (Leader) en wethouder van Zuidhorn, opende de avond met een opsomming van wat er zoal gebeurd is: de activiteiten van de Werkgroep Streekinitiatief (WSI), aanwijzing van het Westerkwartier als Leadergebied, het Plattelandshuis Westerkwartier in Grootegast en een geweldige stroom projecten die met geld van Europa (Leader), provincie en de gemeentyen Leek, Marum, Grootegast en Zuidhorn mogelijk worden gemaakt.

En daarvan in dit plattelandscafé dus een aantal resultaten. Gastheer Jan Enne Haack vertelde met vuur over de geschiedenis van zijn boerderij en wat Natuurboerderij Lammerburen in dit mooie gebied te bieden heeft. De bezoekersruimte waarin de verschillende presentaties plaatsvonden is met steun van Leader gerealiseerd.

Zoals bij een goed café past, was er ook muziek en zang. Geert Zijlstra uit Pieterzijl toonde zich een ware ‘Streektroubadour’ met enkele liedjes in het Westerkwartiers. Als voorzitter van Mien Westerkwartier presenteerde hij de stand van zaken in het project Veldnoamen. Hij stelde voor om komend najaar op enkele plaatsen in het Westerkwartier aan de slag te gaan, ‘met jenever en verhoalen’. De overige presentaties betroffen het nieuwe netwerk van ondernemende vrouwen in het Westerkwartier (WichterWest, door Nienke Vellema), de lange-afstand-wandeling Verbindingen (door Jannie Reinders), streekproducten en streekgerechten, een culinaire route (door Jacques Drenth), Middag-Humsterland Duurzaam (zonnecellen in de plaats van asbest golfplaten, door Jan de Vries), MEI, de innovatieve beweging in de landbouw (door René Elsendoorn) en de renovatie van dorpshuis ‘De Vrijwilliger’ in Lauwerzijl.

Na de presentaties werd er druk nagepraat onder het genot van een hapje en een drankje. De verzorging van het natje en droogje was in goede handen bij Tineke en Jan Enne Haack, bewoners van Natuurboerderij Lammerburen, samen met enkele enthousiaste vrijwilligers.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →