Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geslaagd Plattelandscafé in Lammerburen

22 juni 2009    Zuidhorn-nieuws
Het Westerkwartier kan terugkijken op een geslaagd Plattelandscafé in Natuurboerderij Lammerburen in Oldehove. De avond stond in het teken van de voortgang en resultaten van projecten die het afgelopen jaar zijn opgepakt.

Het Westerkwartier kan terugkijken op een geslaagd Plattelandscafé in Natuurboerderij Lammerburen in Oldehove. De avond stond in het teken van de voortgang en resultaten van projecten die het afgelopen jaar zijn opgepakt. Een kleine 60 bezoekers kwamen er op af, allemaal mensen met hart voor een vitaal en groen Westerkwartier en op een of andere manier daar actief mee bezig. Dat bleek ook uit de enthousiaste presentaties die een aantal van hen gaf over de voortgang en resultaten van hun project.

Jan Oomkes, voorzitter van de LAG (Leader) en wethouder van Zuidhorn, opende de avond met een opsomming van wat er zoal gebeurd is: de activiteiten van de Werkgroep Streekinitiatief (WSI), aanwijzing van het Westerkwartier als Leadergebied, het Plattelandshuis Westerkwartier in Grootegast en een geweldige stroom projecten die met geld van Europa (Leader), provincie en de gemeentyen Leek, Marum, Grootegast en Zuidhorn mogelijk worden gemaakt.

En daarvan in dit plattelandscafé dus een aantal resultaten. Gastheer Jan Enne Haack vertelde met vuur over de geschiedenis van zijn boerderij en wat Natuurboerderij Lammerburen in dit mooie gebied te bieden heeft. De bezoekersruimte waarin de verschillende presentaties plaatsvonden is met steun van Leader gerealiseerd.

Zoals bij een goed café past, was er ook muziek en zang. Geert Zijlstra uit Pieterzijl toonde zich een ware ‘Streektroubadour’ met enkele liedjes in het Westerkwartiers. Als voorzitter van Mien Westerkwartier presenteerde hij de stand van zaken in het project Veldnoamen. Hij stelde voor om komend najaar op enkele plaatsen in het Westerkwartier aan de slag te gaan, ‘met jenever en verhoalen’. De overige presentaties betroffen het nieuwe netwerk van ondernemende vrouwen in het Westerkwartier (WichterWest, door Nienke Vellema), de lange-afstand-wandeling Verbindingen (door Jannie Reinders), streekproducten en streekgerechten, een culinaire route (door Jacques Drenth), Middag-Humsterland Duurzaam (zonnecellen in de plaats van asbest golfplaten, door Jan de Vries), MEI, de innovatieve beweging in de landbouw (door René Elsendoorn) en de renovatie van dorpshuis ‘De Vrijwilliger’ in Lauwerzijl.

Na de presentaties werd er druk nagepraat onder het genot van een hapje en een drankje. De verzorging van het natje en droogje was in goede handen bij Tineke en Jan Enne Haack, bewoners van Natuurboerderij Lammerburen, samen met enkele enthousiaste vrijwilligers.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Fun in the park 2026 (1)

Lekker weertje tijdens Fun in the Park Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Het bijna traditionele 'Fun in the Park'! met een stormbaan, wilde stier en schmink
Lees verder →
Scootmobieltraining (12)

Scootmobieltraining in Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Meer zekerheid op de scootmobiel? Kom naar de scootmobieltraining
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Veiligheidsdag & Tegemoetkoming Meerkosten

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 augustus
Lees verder →
Politieauto

Ongeval in Noordhorn en fiets in sloot in Niebert

10 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
politie rukt uit
Lees verder →
College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →