Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeentehuizen blijven voorlopig in nieuwe gemeente

30 mei 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
vrije inloop afbouwen overgaan op dienstverlening op afspraak

Voor de bestuurders en medewerkers van de nieuwe gemeente staan inwonerscontacten en bereikbaarheid centraal. Daarom begint de nieuwe gemeente Westerkwartier met de dienstverlening zoals inwoners gewend zijn vanuit de bestaande gemeentehuizen in Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn. Daarbij kunnen ze zelf kiezen welke locatie hen het beste uit komt. Inwoners van het gebied Middag kunnen vanaf 1 januari 2019 ook terecht bij één van deze gemeentehuizen.

Op afspraak
In de loop van 2019 bouwt de gemeente de mogelijkheid van vrije inloop af en gaat dan over op dienstverlening op afspraak. Dit betekent geen of nauwelijks wachttijden en betere afstemming met betreffende medewerker(s). De gemeente verwacht dat het uiteindelijk vanzelfsprekend is vooraf een afspraak te maken. Afspraken maken kan dan ook bij de inwoner thuis of in de buurt.

Dichtbij inwoners
De gemeente zet ook nieuwe vormen van dienstverlening in. Uitgangspunt daarbij is: dichtbij de inwoners. Elkaar opzoeken en in gesprek gaan met de inwoners kenmerkt de nieuwe gemeente. Vanaf 2019 werkt de gemeente in vijf jaar toe naar het aanbieden van de dienstverlening waar dat het meest passend is. Dat kan aan de keukentafel bij de inwoner thuis, bij de ondernemer in het bedrijf, op een ontmoetingsplek in het dorp of op een meer centrale plek in de gemeente. Dit zijn ‘decentrale locaties’, aansluitend bij bestaande voorzieningen. Het gaat hierbij om bijvoorbeeld dienstencentra, sporthallen, verzorgingstehuizen, dorpshuizen, multifunctionele centra of scholen. Daarnaast biedt de gemeente haar diensten zoveel mogelijk digitaal aan.

Nieuwe gemeente
Op 1 januari 2019 start de nieuwe gemeente Westerkwartier. Deze gemeente ontstaat uit de huidige vier gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn en het deel Middag van de huidige gemeente Winsum. De nieuwe gemeente heeft 41 kernen, ruim 62.000 inwoners en een oppervlakte van 37.000 hectare.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Indie herdenking marum

15 augustus herdenking Westerkwartier; pleidooi voor vergeving in plaats van verbittering

17 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Persoonlijke verhalen van drie gewone mensen met wortels in Nederlands-Indië centraal
Lees verder →
Repetitie

Dans-repetities Aan Boord gestart

17 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Een groep enthousiaste jongeren uit Westerkwartier ging samen met choreografen Willemien Benjaminse en Julia van der Wouden aan de slag.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Alzheimer Café Westerkwartier weer van start

15 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Alzheimer Café Westerkwartier start na de zomer het nieuwe seizoen met een bijeenkomst over het thema ‘Diagnose bij dementie’.
Lees verder →
Oplevering lauwerscollege-001

Nieuwbouw Lauwers College Grijpskerk officieel opgeleverd

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het nieuwe gebouw van het Lauwers College in Grijpskerk is op maandag 10 augustus officiëel opgeleverd
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Nieuw Talent Orkest Leek: het plezier van samen muziek maken!

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september 2026 is de eerste repetitie van Nieuw Talent Orkest Leek
Lees verder →
Zhdigitaal

Live meekijken naar plein Zuidhorn

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Markt, evenementen, bouwproject en foutparkeerders
Lees verder →