Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Zuidhorn steunt het Glazen Huis

17 december 2009    Zuidhorn-nieuws
Van 18 tot en met 24 december aanstaande staat het Glazen Huis op de Grote Markt in Groningen. In deze periode wordt ook geld ingezameld voor het goede doel. Dit jaar is

Van 18 tot en met 24 december aanstaande staat het Glazen Huis op de Grote Markt in Groningen. In deze periode wordt ook geld ingezameld voor het goede doel. Dit jaar is dat de preventie en bestrijding van malaria door het Rode Kruis. In de provincie zijn de afgelopen weken diverse acties georganiseerd om geld in te zamelen. Ook de gemeente Zuidhorn levert een bijdrage aan het goede doel. De activiteit past goed bij de gemeente als Millenniumgemeente. De gelden worden betaald uit de middelen internationale samenwerking.

Sponsorloop
Zondag 20 december aanstaande organiseert de Tocht om de Noord de Ommelandse Reis. Vanuit alle gemeenten lopen groepjes naar het Glazen Huis. De Loopgroep Zuidhorn neemt deel aan een tocht van 15 kilometer. Om 15.15 uur geeft burgemeester Bertus Fennema het startsein bij het gemeentehuis van Zuidhorn. Rond 16.45 uur verzamelen alle loopgroepen zich bij de Oosterpoort te Groningen om vervolgens gezamenlijk naar de Grote Markt te lopen. Daar overhandigt burgemeester Fennema het opgehaalde sponsorgeld van de gemeente Zuidhorn aan de Commissaris van de Koningin, Max van den Berg. De gemeente sponsort de actie voor een bedrag van € 1.500. Op dit moment bestaat de groep uit ongeveer 15 lopers, waaronder wethouder Riekus Hielema en medewerkers van de gemeente Zuidhorn.

Verkoop t-shirts
Studenten van het Alfa college verkopen zelf ontworpen t-shirts. De gemeente Zuidhorn staat garant, mochten de t-shirts niet allemaal worden verkocht voor een bedrag van € 1.250. Voorafgaand aan de raadsvergadering van afgelopen maandag 14 december zijn ongeveer 15 t-shirts verkocht aan raads- en collegeleden. De overige t-shirts verkopen de leerlingen van het Alfa-college deze week. Ook de Millenniumwerkgroep van de gemeente houdt zich bezig met de verkoop van t-shirts.

Gold’n Raand hike
Een ander initiatief is de Gold’n Raand hike, georganiseerd door Scouting Pekela. Leden van de scouting gaan gedurende het evenement over de grens van de provincie Groningen lopen. Zij vragen daarbij aan iedere gemeente een bijdrage van € 15 per kilometergrens. De tocht van de scouting voert ook door de gemeente Zuidhorn. De gemeente levert een bijdrage van € 192.
________________________________________________________________________________________

17-12-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →