Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Zuidhorn neemt deel aan eerste Blockchain Hackathon in Groningen

31 januari 2017    Zuidhorn-nieuws
wedstrijd waarbij ontwikkelaars bij elkaar komen
Computer-arg

De gemeente Zuidhorn doet mee aan de eerste Blockchain Hackathon in Groningen. Een hackathon is een wedstrijd waarbij ontwikkelaars bij elkaar komen om in een paar dagen met de modernste (internet)technologie een prototype voor een nieuw platform te ontwikkelen. Een team van studenten van de Rijksuniversiteit Groningen en de Hanzehogeschool vertegenwoordigen de gemeente bij deze wedstrijd. Zij brengen tijdens deze driedaagse wedstrijd de kansen van blockchain voor de gemeente in kaart en ontwikkelen een concept prototype voor het sociaal domein.

Het platform

Studenten Maarten Velthuijs en Jelco Kingma  en hun samen gestelde internationaal team van it-studenten zien grote kansen voor de gemeente om gebruik te maken van blockchain. Een techniek om data te versleutelen en te beveiligen, die toepasbaar is voor betalingsverkeer. Het team gaat aan de slag met een concept prototype voor een platform, die mensen kan helpen op een goede manier met geld om te gaan. De gemeente kan het platform inzetten bij bijvoorbeeld schuldhulpverlening en hulp bij inburgering. “Een prototype maakt het onderzoeken van kansen gewoon eenvoudiger”, geeft het team aan. Gedurende de Blockchain Hackathon wedstrijd ontwikkelt het team van studenten het concept prototype van dit platform wat wellicht interessant kan zijn voor alle gemeenten in Nederland.

De hackathon
De blockchain hackathon wordt ondersteund door organisaties uit de overheid en het bedrijfsleven. De bedoeling is, dat het team binnen drie dagen een werkend prototype voor nieuwe baanbrekende toepassingen op de blockchain bouwt. Aan het eind van het evenement, zondag 12 februari, presenteren de teams de resultaten. Een internationale jury van experts beslist welke teams er in de prijzen vallen. In totaal is er € 50.000 aan prijzengeld beschikbaar.

Kenniseconomie en innovatie
“Deze stap past perfect in het thema kenniseconomie en innovatie, dat dit jaar hoog op onze agenda staat”, aldus een enthousiaste wethouder Fred Stol. “We geloven in de kracht van samenwerking met kennisinstellingen, onderwijs en bedrijfsleven, samen zijn we sterker. Maatschappelijke uitdagingen kunnen we samen het hoofd bieden en dit is er één van. Hier komen techniek en maatschappelijke vraagstukken samen.” 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →