Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Westerkwartier investeert in geluk met de nieuwe Cultuurvisie

17 februari 2021    Zuidhorn-nieuws
Wethouder Hielke Westra: “ Een overheid bemoeit zich niet met de inhoud van de kunst, is mijn stellige overtuiging. Een overheid faciliteert de kunst hooguit.
Etalageroute-2020 (1)

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Westerkwartier heeft de Cultuurvisie ´Ienvesteren ien geluk´ en het bijbehorende uitvoeringsplan vastgesteld. De plannen zijn ontwikkeld om culturele initiatieven met elkaar te verbinden, van elkaar te leren en het aanbod te verbreden en te versterken. Binnenkort ligt de cultuurvisie ook ter instemming voor aan de gemeenteraad.

Wethouder Hielke Westra: “ Een overheid bemoeit zich niet met de inhoud van de kunst, is mijn stellige overtuiging. Een overheid faciliteert de kunst hooguit. De cultuurvisie van de gemeente Westerkwartier gaat er dan vooral ook over op welke manier de gemeente kunst en cultuur wil faciliteren. Daarnaast vindt de gemeente Westerkwartier dat kunst en cultuur meer ingezet kan worden in ons eigen werk, zowel in het sociaal domein als in het fysieke domein. Immers, kunst en cultuur wekt de creativiteit in ons op maar verbindt ons ook. En of het nu om het thema eenzaamheid, de energietransitie of de omgevingsvisie gaat, creativiteit en verbinding is daarbij nodig”.

Rijke culturele leefomgeving
De gemeente Westerkwartier is een gemeente met veel betrokken, energieke en initiatiefrijke amateurs, professionals en culturele organisaties. Zij maken met elkaar een prachtig palet aan culturele mogelijkheden. De gemeente is trots op deze rijke culturele leefomgeving en het zelf organiserend vermogen van haar inwoners.

Ienvesteren ien geluk
De cultuurvisie heeft als doel inwoners en toeristen nog meer te kunnen laten genieten van de kunst en cultuur in het mooie Westerkwartier. Deze visie is ontwikkeld door de gemeente samen met diverse maatschappelijke- en culturele partners, waaronder het culturele platform PLACK Westerkwartier. In de Cultuurvisie 2021-2028 staat beschreven aan welke doelen de gemeente en de culturele organisaties de komende acht jaar gaan werken.

Uitvoeringsplan
In de bijlage ‘Uitvoeringsplan 2021’ staat beschreven op welke manier dit jaar inhoud gegeven wordt aan de doelen van de cultuurvisie. Zo wordt er voor de gemeente Westerkwartier een cultuurcoach aangesteld. De cultuurcoach gaat zich voornamelijk bezighouden met het verbinden van mensen en organisaties die actief zijn op het gebied van cultuur en het verder (door)ontwikkelen van het culturele aanbod. Door hiermee bezig te gaan, krijgt cultuur de kans door te groeien tot in de haarvaten van onze samenleving.

Minimuseum
Een tweede activiteit die in 2021 wordt opgepakt, is het ‘versterken’ van de Westerkwartierse musea. Een van de acties is het beschikbaar stellen van een minimuseum voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Deze actie wordt in de loop van het jaar uitgezet. Bij elk bezoek aan een Westerkwartiers museum, verzamelen zij een voorwerp dat in hun eigen minimuseum past. Hoe meer musea zij bezoeken, hoe voller hun eigen museum wordt. Het doel is tweeledig, de kinderen kunnen kennismaken met het culturele erfgoed en de musea krijgen extra ondersteuning doordat er meer bezoekers komen. Zeker nu de musea hun deuren maandenlang hebben moeten sluiten in verband met de pandemie, is het nodig de musea zoveel mogelijk te ondersteunen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →
Denk-vooruit-bushokje-v1

Wat is de kracht van jouw dorp in een noodsituatie? In gesprek over maatschappelijke weerbaarheid

09 september 2026    Zuidhorn-nieuws
We leven in een tijd waarin alles vanzelfsprekend lijkt – stroom uit het stopcontact, bereik op uw telefoon, volle schappen in de winkel. Tot het er ineens niet meer is
Lees verder →
Jeu de boules 2026 (3)

Fijne Jeu de boules dag op de banen in Zuidhorn

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Finale wedstrijden van Stichting Jeu de Boules Westerkwartier
Lees verder →