Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Westerkwartier installeert raadsleden en wethouders

2 januari 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
In een bomvolle zaal met belangstellenden en familie
Raadsvergadering-wk-installatie (4)

In Tolbert  is woensdag 2 januari de eerste raadsvergadering van de gemeente Westerkwartier gehouden.

In een bomvolle zaal met belangstellenden en familie van de te beëdigen raadsleden en wethouders zat Burgemeester Wiersma getooid met een gloednieuwe ambtsketen de vergadering voor.

Voordat de agenda werd afgewerkt kreeg een woordvoerder van De Schutse uit Leek de gelegenheid een brief te overhandigen waarin de zorg voor de toekomst van de voorziening werd uitgesproken. Een deel van het personeel was in gele hesjes meegekomen om de ernst van hun zaak te benadrukken.

Dit moment was voor Klaas Wybo van der Hoek van Groen Links de gelegenheid om als eerste een (gemakkelijk) punt te scoren door de microfoon te nemen en de Burgemeester op het hart te drukken de brief met enige urgentie te behandelen.

Na beëdiging van de raadsleden gaf Ytsen van der Velde van VZ een toelichting op het college akkoord en kreeg de raad de gelegenheid erop te reageren. Van der Velde benadrukte het Westerkwartier Samen te maken met dit akkoord als uitgangspunt.

Alle partijen hebben een positieve grondhouding bij het richtinggevende, en niet geheel dichtgetimmerde akkoord.

Enige kritiek was er wel, Tanja Haseloop-Amsing ( VVD) maakte zich zorgen over de toegankelijkheid van de gemeente informatie omdat deze uitsluitend digitaal is te verkrijgen.  De heer Veeze ( 50 plus ) maakt zich zorgen over de voorzieningen in de dorpen en Groen Links zette vol in op de, in hun ogen afwezige klimaatparagraaf. Klaas Wybo van der Hoek trof in het akkoord niets aan over de doelen die landelijk zijn vastgesteld. Hiermee kon hij de eerste motie in de nieuwe gemeente indienen; verwerk de klimaat doelen in het akkoord. ( Deze en een tweede motie worden in de tweede vergadering op 16 januari behandeld).

Overigens zijn er twee wethouders met duurzaamheid in de portefeuille dus volgens Ytsen van der Velde valt het wel mee.

Tot slot werden de wethouders beëdigd. Wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi (VZ Westerkwartier), Wethouder Bert Nederveen  (ChristenUnie),  Wethouder Hielke Westra (CDA) en Wethouder Elly Pastoor (PvdA).

Na afloop was er gelegenheid tot feliciteren en werd er een buffet geserveerd.
 

  • Raadsvergadering-wk-installatie (2)
  • Raadsvergadering-wk-installatie (1)
  • Raadsvergadering-wk-installatie (3)
  • Raadsvergadering-wk-installatie (5)
  • Raadsvergadering-wk-installatie (6)
  • Raadsvergadering-wk-installatie (7)
  • Raadsvergadering-wk-installatie (8)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schuiling wint werk van hoes

Janny Schuiling wint prijs Kunst in de Etalageroute

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Anneke hoes populair bij kunstliefhebbers
Lees verder →
Thijn en arjan van esch

Thijn van Esch ( 20 ) Van zaterdagbaantje tot zelfstandig ondernemer

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vader en zoon van Esch voorzien vruchtbare samenwerking
Lees verder →
Pontje-2016 (13)

Brug bij Zuidhorn afgesloten tot maart; roep om bussen en pontje

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Breuken in staalkabels laten geen enkel wegverkeer toe
Lees verder →
Kerststal de vlieger

Sfeervolle kerstviering SWS De Vlieger in Dörpsstee Noordhorn

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen, leerkrachten en ouders kwamen samen voor een viering met liederen, gedichten en mooie woorden
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over duurzame warmte, Kerstbomen inleveren en KCA route

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 23 december
Lees verder →
Aduard  steenoven kloostermop

Cultuurfonds steunt Bernardushof in Aduard

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Steenoven kan in ere hersteld worden
Lees verder →