Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente vanaf april twee nieuwe fietspaden rijker

15 maart 2013    Zuidhorn-nieuws
In april aanstaande opent wethouder Fred Stol twee nieuwe fietspaden in de gemeente.

In april aanstaande opent wethouder Fred Stol twee nieuwe fietspaden in de gemeente. Zaterdag 13 april is de opening van het fietspad Zuidhorn-Den Horn en zaterdag 27 april is de ingebruikname van het fietspad Aalsum-Electra. Vorig jaar oktober is begonnen met de aanleg van beide fietspaden. De fietspaden zijn nu gereed voor gebruik en de officiële ingebruikname.

Fietspad Zuidhorn-Den Horn
Zaterdag 13 april is de opening van dit fietspad. De werkgroep Fietspad Beter en Vereniging dorpsbelangen Den Horn zorgt samen met de gemeente voor een feestelijk programma. Tijdens de opening wordt ook de naam van het fietspad bekend gemaakt. Via een prijsvraag zijn 120 inzendingen binnengekomen. De winnaar krijgt een ballonvlucht voor twee personen. Deze prijs is beschikbaar gesteld door Aannemersbedrijf Koninklijke Oosterhof-Holman, dat het fietspad heeft aangelegd. Het nieuwe fietspad is bijna twee kilometer. Het slingert tussen de weilanden door en vormt een aantrekkelijke verbinding tussen Zuidhorn en Den Horn. Het nieuwe fietspad is tot stand gekomen met subsidies van de provincie Groningen (Brede Doel Uitkering), de Regio Groningen-Assen en de gemeente Zuidhorn.

Fietspad Aalsum-Electra
Zaterdag 27 april is de opening van dit fietspad. De verenigingen dorpsbelangen van Oldehove, Saaksum en Niehove, zwembad Electra en Oranjerun bereiden het feestelijk openingsprogramma voor met ondersteuning van de gemeente. De officiële ingebruikname van het fietspad valt samen met de opening van het nieuwe zwemseizoen en de Oranjerun Oldehove. Met dit nieuwe fietspad van ongeveer 1,3 kilometer is het laatste stukje van het fietspad Niehove-Aalsum-Oldehove-Electra aangelegd. Het fietspad loopt gedeeltelijk over de historische dijk bij Lammerburen. Veel kinderen vanuit de omliggende dorpen maken gebruik van het pad om bij zwembad Electra te komen.
Het fietspad is tot stand gekomen met subsidies van Leader, de provincie, het Rijk en de gemeente Zuidhorn.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →
Oranjemarkt 2026 (1)

Zuidhorn viert Koningsdag met markt en muziek

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bezoekers genieten van de vele koopjes, muzikanten in de dop en veel "vreterij".
Lees verder →
Gk2026podium

Succes ttv Talero bij Groninger Kampioenschappen

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tafeltennisvereniging Talero was met 5 spelers vertegenwoordigd bij de Groninger Kampioenschappen die dit jaar in Vries werden gehouden.
Lees verder →
Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Dhr. koevoets lintje

Lintjes voor de heer Koevoets en mevrouw Kremer-Koelewijn uit Zuidhorn

25 april 2026    Zuidhorn-nieuws
zes gedecoreerden in Westerkwartier
Lees verder →