Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Leek stemt niet in met besluit gaswinning Groningenveld

16 oktober 2018    Regio-nieuws
Leek i love

De gemeente Leek staat achter de snelle afbouw van de gaswinning uit het Groningenveld en de daarmee gepaard gaande afname van de risico’s voor de inwoners van de regio Groningen. We staan echter ook voor de belangen van de inwoners van het Westerkwartier, aldus wethouder Karin Dekker van de gemeente Leek. Voor hen moet de overlast (schade) als gevolg van de risico’s van gaswinning uit het Groningenveld, bodemdaling en aardbevingen, zo veel mogelijk worden vermeden.

De minister wil de gasproductie zo verdelen, dat er meer gas wordt gewonnen uit dichter bij het Westerkwartier gelegen productieclusters in het Groningenveld. Dit betekent dat de bijbehorende eventuele risico’s en nadelige gevolgen van bodemdalingen en aardbevingen, voor het Westerkwartier toenemen.

De gemeente Leek vindt dat de minister nog onvoldoende inzicht heeft gegeven in de effecten van dit besluit. De minister gaat ook niet in op de relatie tussen de afbouw van de gaswinning Groningenveld en het werkvolume van de gasopslag Norg. Een vergroting van het werkvolume en de daarmee gepaard gaande grotere veranderingen in de druk van de gasopslag, leiden tot een grotere kans op trillingen en schade in de omgeving. Een dergelijke afwenteling van risico’s vindt de gemeente Leek niet acceptabel.

De gemeente Leek heeft bovendien bij de minister aangegeven dat het werkvolume voor de gasopslag Norg maximaal 5 miljard Nm3 mag zijn. Dit omdat de minister schade in de omgeving van Norg, door een verdere verhoging van het werkvolume Norg, niet uitsluit.

Bovenstaande leidt er toe dat de gemeente Leek de minister van Economische Zaken en Klimaat heeft laten weten niet in te kunnen stemmen met het Besluit Groningenveld voor het gasjaar 2018-2019.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →
Raadsvergadering 2024

Raadsvergadering over Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
woensdag 12 november om 16.00 uur
Lees verder →
Cyber agents2

Westerkwartier wil kinderen veilig het net op laten gaan

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Lancering HackShield game
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woningbouw Oostergast Oost, Roeken & Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 november
Lees verder →