Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Leek stemt niet in met besluit gaswinning Groningenveld

16 oktober 2018    Regio-nieuws
Leek i love

De gemeente Leek staat achter de snelle afbouw van de gaswinning uit het Groningenveld en de daarmee gepaard gaande afname van de risico’s voor de inwoners van de regio Groningen. We staan echter ook voor de belangen van de inwoners van het Westerkwartier, aldus wethouder Karin Dekker van de gemeente Leek. Voor hen moet de overlast (schade) als gevolg van de risico’s van gaswinning uit het Groningenveld, bodemdaling en aardbevingen, zo veel mogelijk worden vermeden.

De minister wil de gasproductie zo verdelen, dat er meer gas wordt gewonnen uit dichter bij het Westerkwartier gelegen productieclusters in het Groningenveld. Dit betekent dat de bijbehorende eventuele risico’s en nadelige gevolgen van bodemdalingen en aardbevingen, voor het Westerkwartier toenemen.

De gemeente Leek vindt dat de minister nog onvoldoende inzicht heeft gegeven in de effecten van dit besluit. De minister gaat ook niet in op de relatie tussen de afbouw van de gaswinning Groningenveld en het werkvolume van de gasopslag Norg. Een vergroting van het werkvolume en de daarmee gepaard gaande grotere veranderingen in de druk van de gasopslag, leiden tot een grotere kans op trillingen en schade in de omgeving. Een dergelijke afwenteling van risico’s vindt de gemeente Leek niet acceptabel.

De gemeente Leek heeft bovendien bij de minister aangegeven dat het werkvolume voor de gasopslag Norg maximaal 5 miljard Nm3 mag zijn. Dit omdat de minister schade in de omgeving van Norg, door een verdere verhoging van het werkvolume Norg, niet uitsluit.

Bovenstaande leidt er toe dat de gemeente Leek de minister van Economische Zaken en Klimaat heeft laten weten niet in te kunnen stemmen met het Besluit Groningenveld voor het gasjaar 2018-2019.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brug-gestremd (3)

Brug Zuidhorn op z’n elfendertigst open en dicht

19 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
1 pomp naar de gallemiezen, dus langer wachten
Lees verder →
Afvalproject westerkwartier (84)

Kick-off Landelijke Opschoondag in het Westerkwartier

19 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Doe mee aan de Landelijke Opschoondag op zaterdag 22 maart
Lees verder →
Ode aan mh

Inschrijving jubileumtocht Middag-Humsterland open

19 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
deelname niet ongelimiteerd is, dien je je van tevoren in te schrijven.
Lees verder →
Richard lamberst

Kansenmarkt Westerkwartier brengt inwoners en organisaties samen

19 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
35 organisaties die advies, inspiratie en ondersteuning bieden op het gebied van werk, geld, wonen, vrijwilligerswerk, duurzaamheid, sport en gezondheid.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over bezorgd over iemand, geen doorstroomlocatie in Doezum & Raadsvergadering

18 maart 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 maart 2025
Lees verder →