Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente introduceert BuitenBeter-app voor afhandeling meldingen openbare ruimte

20 mei 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Samen zorgen we voor een beter buiten
Buiten beter-app

Gemeente Westerkwartier werkt sinds 1 mei met een nieuwe digitale toepassing voor het registreren en afhandelen van meldingen in de openbare ruimte: de BuitenBeter-app. Deze app maakt het voor inwoners gemakkelijker problemen in hun leef- en woonomgeving te melden. En stelt de gemeente in staat meldingen sneller en efficiënter op te lossen.

Sneller en overzichtelijker melden
Inwoners die iets zien wat stuk is of opgeruimd moet worden, kunnen hun meldingen doen via http://www.westerkwartier.nl/melding of via de app BuitenBeter. De app is gratis te downloaden via de App Store of Google Play Store. Met een paar simpele stappen kunnen inwoners de locatie, een foto en een omschrijving van het probleem delen.

Voordelen van de BuitenBeter-aanpak
Een snelle afhandeling, de gemeente wil meldingen binnen tien werkdagen afhandelen. Via de kaart op de website of in de app kunnen inwoners de status van hun melding volgen. Inwoners ontvangen per e-mail een update zodra hun melding is afgehandeld. Door het inzichtelijk maken van de voortgang versterkt de gemeente haar digitale dienstverlening (track & trace-systeem).  De app is gebruikersvriendelijk en maakt melden laagdrempelig en snel, zelfs onderweg.

Samen zorgen we voor een beter buiten
Met de invoering van deze nieuwe toepassing investeert de gemeente in een schone, veilige en leefbare omgeving. Door inwoners actief te betrekken bij het signaleren van problemen, ontstaat er een gezamenlijk verantwoordelijkheidsgevoel voor de openbare ruimte.

Wethouder Beheer openbare ruimte Harry Stomphorst: “Met de BuitenBeter-app maken we het makkelijker voor inwoners om iets te melden. Tegelijkertijd zorgen we ervoor dat we meldingen sneller en beter kunnen oppakken. Zo maken we samen onze dorpen en wijken schoner, veiliger en prettiger om in te wonen.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →
Mollematocht 2026 (22)

Mollematocht; Tot volgend jaar? “daarover is nog geen besluit gevallen”

19 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Fanclub” Bauke stond weer klaar in Zuidhorn
Lees verder →