Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente introduceert BuitenBeter-app voor afhandeling meldingen openbare ruimte

20 mei 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Samen zorgen we voor een beter buiten
Buiten beter-app

Gemeente Westerkwartier werkt sinds 1 mei met een nieuwe digitale toepassing voor het registreren en afhandelen van meldingen in de openbare ruimte: de BuitenBeter-app. Deze app maakt het voor inwoners gemakkelijker problemen in hun leef- en woonomgeving te melden. En stelt de gemeente in staat meldingen sneller en efficiënter op te lossen.

Sneller en overzichtelijker melden
Inwoners die iets zien wat stuk is of opgeruimd moet worden, kunnen hun meldingen doen via http://www.westerkwartier.nl/melding of via de app BuitenBeter. De app is gratis te downloaden via de App Store of Google Play Store. Met een paar simpele stappen kunnen inwoners de locatie, een foto en een omschrijving van het probleem delen.

Voordelen van de BuitenBeter-aanpak
Een snelle afhandeling, de gemeente wil meldingen binnen tien werkdagen afhandelen. Via de kaart op de website of in de app kunnen inwoners de status van hun melding volgen. Inwoners ontvangen per e-mail een update zodra hun melding is afgehandeld. Door het inzichtelijk maken van de voortgang versterkt de gemeente haar digitale dienstverlening (track & trace-systeem).  De app is gebruikersvriendelijk en maakt melden laagdrempelig en snel, zelfs onderweg.

Samen zorgen we voor een beter buiten
Met de invoering van deze nieuwe toepassing investeert de gemeente in een schone, veilige en leefbare omgeving. Door inwoners actief te betrekken bij het signaleren van problemen, ontstaat er een gezamenlijk verantwoordelijkheidsgevoel voor de openbare ruimte.

Wethouder Beheer openbare ruimte Harry Stomphorst: “Met de BuitenBeter-app maken we het makkelijker voor inwoners om iets te melden. Tegelijkertijd zorgen we ervoor dat we meldingen sneller en beter kunnen oppakken. Zo maken we samen onze dorpen en wijken schoner, veiliger en prettiger om in te wonen.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →