Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geen tram Groningen ook geen Regiotram naar Zuidhorn

27 september 2012    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Swart Zuidhorn “Jammer, geen volle trams van en naar Zuidhorn”

Groningen krijgt geen Regiotram. Dat is de slotconclusie na de tumultueuze gemeenteraadsvergadering van woensdag 26 september. Tijdens die historische avond kwam er ook gelijk een einde aan een linkse meerderheidscoalitie.


Dit besluit zet ook een streep door de regiotram die na 2020 15 kilometer over bestaand treinspoor door zou gaan rijden naar plaatsen als Zuidhorn, Winsum en Hoogezand.


Bert Swart van Zuidhorn vindt het spijtig dat er in de toekomst geen volle trams van en naar station Zuidhorn gaan rijden. In regioverband is er constructief en hard gewerkt om de tram door te laten gaan maar het draagvlak is in de stad weggevallen.


De ontwikkelingen bij het stationsgebied gaan overigens wel gewoon door en houden ook meer verband met het treinverkeer.
Maar voor de langere termijn blijft er nog wel het probleem van de bereikbaarheid van Groningen over. Daar zal ooit toch een oplossing voor gevonden moeten worden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnaars 2026 cultuur- sportprijs

Hengelclub Noordhorn tweede bij Sportprijs Westerkwartier

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
prachtige bekroning voor club en vrijwilligers
Lees verder →
Hanckemaborg (3)

Provincie verhoogt subsidie voor onderhoud monumenten

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Eigenaren van rijksmonumenten in Groningen kunnen in 2026 rekenen op extra steun voor restauratie en groot onderhoud.
Lees verder →
Winnaars 2026 cultuurprijs

Aafke Hoek, G-stars bowling en Stichting De Hulpkring Leek winnaars Cultuur-, Sport- en Leefbaarheid

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De winnaars van de eerste plek ontvingen 500 euro, de nummers twee ontvingen 300 euro en de nummers drie kregen 200 euro.
Lees verder →
Betten scheiddoos

Wethouder Jeroen Betten overhandigt Scheiddoos aan basisschool De Molenberg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De Scheiddoos van Villa Pinedo helpt kinderen om te gaan met de scheiding van hun ouders.
Lees verder →
Nad daad architecten

Vondsten uit ons verleden krijgen nieuw toekomstbestendig thuis

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Noordelijk Archeologisch Depot (NAD) in Nuis wordt verbouwd.
Lees verder →
Moeder-kind

Landelijke Week van de Pleegzorg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdens deze week is er aandacht voor kinderen die nog wachten op een tweede thuis
Lees verder →