Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geen Grunge maar “achtertuin Blues”

6 april 2010    Zuidhorn-nieuws
ZUIDHORN/GRONINGEN - De volgende Koopavondblues is er een van uitersten. Het net gestarte Base Department en de Band zonder Bill, die beide bestaan uit jonge muzikanten- en de BackyardBluesband, -gevormd door vijf

ZUIDHORN/GRONINGEN - De volgende Koopavondblues is er een van uitersten. Het net gestarte Base Department en de Band zonder Bill, die beide bestaan uit jonge muzikanten- en de BackyardBluesband, -gevormd door vijf mannen van middelbare leeftijd- delen op vrijdag 9 april het podium in het benedencafé van hotel In ’t Holt.

Rockband Base Department werd in oktober vorig jaar in het leven geroepen. Zangeres Margrieke Hoornstra, toetseniste Lies Mensink, drummer Bas Veenhoven en gitaristen Douwe Doorduin en Wybe Wiersma zijn leerlingen van de Popschool Groningen. Hun coach daar is Harry van Lier, die Base Department (de bandnaam is afgeleid van de kelder waar de repetities plaatsvinden) een leuke band met veel potentie noemt. ,,Qua talent zit het goed, de band leert snel en de bandleden zijn erg fanatiek.” Base Department speelt covers, van the Beatles tot hedendaagse muziek zoals Anouk. Ook is er een nummer van Harry opgenomen in het repertoire. Spelen op de Koopavondblues is voor Base Department het debuut in het cafécircuit.

De Band zonder Bill bestaat uit de oudste leden van de Wisselband. Zangeres Margriet, drummer Wietse de Haan, gitarist/zanger Anton, gitarist Peter en bassist Bertrand repeteren al een aantal weken samen en staan nu voor het eerst zonder Bill Baboon op het podium. Het repertoire van de Wisselband dient als basis en wordt langzamerhand vervangen door nieuwe nummers.

Ook de BackyardBluesband staat op het programma voor de komende Koopavondblues. De bandleden, alle vijf van de babyboomgeneratie, ontmoetten elkaar tijdens een bluesworkshop in Winsum, zo’n zes jaar geleden. Maar uiteindelijk kwam alles tot stand in het café van In’t Holt. ,,Dat is eigenlijk onze basis”, zegt Aries Bolt, die gitaar en mondharmonica speelt in de band. ,,We keren dus eigenlijk terug naar onze ‘roots’ op 9 april.” In het repertoire van de BackyardBluesband zijn voornamelijk blues(rock)covers te vinden. Aries: ,,En een paar ballads. We geven aan ieder nummer een eigen tintje.” Professionele muzikanten noemen ze zichzelf niet. ,, We zijn amateurs, maar liefhebbers van de blues die veel plezier hebben in het spelen. Zoals onze naam ook zegt: blues uit de achtertuin.”

De Koopavondblues start om 19:00 uur en de entree is gratis.

» Foto's

06-04-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →