Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geen grote zaal in Grijpskerk

17 augustus 2016    Zuidhorn-nieuws
multifunctioneel centrum gooit roet in het eten
Tapperijgrijpskerk

Ondernemer Henk Dijk, eigenaar van Miedema Bouw in Grijpskerk, ziet af van de bouw van een grote zaalaccommodatie in het dorp.

De zaal had moeten verrijzen achter het cafépand van De Tapperij op de plek van de voormalige discotheek La Danza. Ruim tien jaar geleden werd zalencentrum De Burcht gesloten. Sinds die tijd zit Grijpskerk zonder grote zaal. De dorpsgemeenschap ervaart dit als een gemis.

Multifunctioneel centrum

Aannemer Dijk wilde hierop inspelen. Een paar jaar geleden kocht hij het gebouwencomplex, waarin de voormalige uitgaansgelegenheid La Danza en café De Tapperij zaten. Het pand van La Danza is inmiddels gesloopt. In de nieuwbouw die hiervoor in de plaats is gekomen, had op de begane grond een grote zaal voor tweehonderd personen moeten komen en op de beide verdiepingen – uitgevoerd in staal – acht hotelkamers.

Vanwege recente ontwikkelingen in Grijpskerk paste Dijk zijn plannen aan. Hij zegt: ,,Op de plek van zorgcentrum De Wierde komt een multifunctioneel centrum. Ik ga ervan uit dat hier een flinke zaalruimte komt. In mijn plan heb ik daarom de grote zaal geschrapt. In plaats daarvan wil ik op deze plek acht tot tien appartementen in uiteenlopende groottes realiseren voor verhuur.’’ Na renovatie van het pand wil Dijk De Tapperij heropenen. ,,Ik ga de functie als bruine kroeg herstellen.’’

DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Stuck herrie

De Peter, Pieternel en (Meindert) Kesanova show met STUCK HERRY

02 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 21 november presenteert In ‘t Holt 1654 de 18e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Vurig pleidooi voortzetten toeristische ontwikkeling Westerkwartier

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Jan Jaap de Boer; “anders missen we de boot”!
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Molen fortuna in gebruik 2025 (1)

Fortuna in Noordhorn officieel in gebruik genomen

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Extra feestelijk tintje
Lees verder →
 

Intern onderzoek gaswinning Pieterzijl

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Naar aanleiding van fouten in een lopende rechtszaak bij de Raad van State
Lees verder →