Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Geef je op voor de Reanimatie estafette Zuidhorn

19 september 2017    Zuidhorn-nieuws
Op donderdag 26 en zaterdag 28 oktober
Aed

 “Slagingskans van de reanimatie verhogen”

Op donderdag 26 en zaterdag 28 oktober organiseert Groningen HartVeilig (GHV) een reanimatie-estafette voor alle inwoners van Zuidhorn en omstreken, die zich als burgerhulpverlener aan willen sluiten bij het alarmeringsnetwerk HartslagNu. Tijdens de estafette leren deelnemers reanimeren en hoe dit in de praktijk gebruikt kan worden. De estafette start op donderdag 26 oktober om 20.00 uur met een voorlichtingsbijeenkomst in het Rode Kruis gebouw aan de Boslaan 10a in Zuidhorn. Tijdens deze avond komen alle aspecten van burgerhulpverlening aan de orde en wordt uitleg gegeven over het alarmeringssysteem HartslagNu.

Gratis reanimatie/AED-cursus
Zaterdag 28 oktober van 9.00 tot 12.00 uur is er de reanimatie/AED-cursus waarin deelnemers leren reanimeren. Vanaf 13.00 uur beginnen de 6-minutentrainingen. Op verschillende locaties in de buurt van het Rode Kruis gebouw liggen reanimatiepoppen. Bij elke pop is een instructeur en een Lotus slachtoffer aanwezig. Tijdens deze training wordt een echte oproep zo realistisch mogelijk nagebootst. Zo kunnen deelnemers ervaren hoe het is om binnen 6 minuten een reanimatie op te starten en samen te werken met andere burgerhulpverleners. Om 15.00 uur is de afsluiting van de estafette met de uitreiking van de certificaten en reanimatiehesjes aan de deelnemers.

Reanimatie cruciaal
De hulpverlening in de eerste 6 minuten is bij een hartstilstand cruciaal voor de overlevingskansen. GHV zoekt daarom zoveel mogelijk burgers die in hun eigen omgeving opgeroepen kunnen worden. Burgerhulpverleners die aangemeld zijn bij HartslagNu krijgen in geval van een reanimatie bij hen in de buurt van de 112-meldkamer gelijktijdig met de ambulance een oproep. Zij kunnen dan direct naar het slachtoffer om de reanimatie te starten. Er zijn inmiddels meer dan 6.500 vrijwilligers in de provincie Groningen.

Informatie en contact
Meer informatie is te vinden op de website http://www.groningenhartveilig.nl en www.hartslagnu.nl. Contactpersoon voor deze estafette is Hanneke Schipper uit Zuidhorn, 06-17124518.

Aanmelden
Inwoners die zich als burgerhulpverlener willen inzetten voor een hartveilige buurt, kunnen zich voor de reanimatie-estafette aanmelden via http://www.groningenhartveilig.nl/aanmelden/reanimatie-estafette. Aanmelden kan tot en met 21 oktober.
Inwoners die al in het bezit zijn van een geldig certificaat, kunnen er voor kiezen alleen de voorlichting te volgen en mee te doen aan de 6-minutentraining.

De estafette, inclusief lunch, is gratis en wordt mede mogelijk gemaakt door het Rode Kruis Zuidhorn en EHBO vereniging Zuid-Noordhorn.

  • Aed reanimatie
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →