Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gedichten Coby Poelman in boek Litouwse kunstenaar

27 juli 2011    Zuidhorn-nieuws
Meer dan een jaar geleden kondigde Coby Poelman Duisterwinkel het boek van de Litouwse kunstenaar Torcqué reeds aan.

Torcqué spoorde Coby op via haar gedichten die zij op trouw.nl plaatste en vroeg of zij aan zijn boek wilde meewerken.
Ze heeft 8 gedichten voor het boek geschreven en ze staan er alle 8 in.

Hieronder het voorwoord:


Kunst brengt mensen dichter bij elkaar en maakt de wereld kleiner. Dat wordt ook weer bewezen door het oeuvre van de beeldend kunstenaar Arie C. Torcqué Zaanen, die drie landen met zijn schilderijen verbindt. Geboren in 1941 in Rotterdam, studeerde hij in Nederland grafische design en illustratie, om in Spanje zijn weg als schilder te vinden en vervolgens een nieuw werkterrein te vinden in Litouwen.

Dit boek laat zien dat het niet alleen mogelijk is om gedichten te illustreren aan de hand van schilderkunst, maar ook andersom. De schilderijen van Torcqué worden als het ware van commentaar voorzien door Litouwse, Spaanse en Nederlandse dichters, in hun eigen taal. De schilderijen en gedichten vechten daarbij niet om de meeste aandacht, maar vullen elkaar prachtig aan en vormen een mooie uitdrukking van de bindende kracht van kunst.
Torcqué is niet alleen een kunstenaar, maar ook een ambassadeur van de grote wereld van de verbeeldingskracht.

Met zijn dichterlijke schilderkunst vervagen grenzen en maken we een sprong in het onbekende. Hij laat daarmee zien dat kunst de wereld niet alleen kleiner maakt, maar ook groter.
Ik wens u veel kijk- en leesplezier met dit boek!

Joep Wijnands
Ambassadeur van het Koninkrijk der Nederlanden in de Republiek Litouwen

Het boek telt 168 bladzijden en ziet er heel verzorgd uit.
Het is getiteld:Echo van de stilte Torcqué
isbn 978-9986-31-318-2


De acht gedichten en de daarbij behorende kunstwerken kunt u bekijken op het blog http://cobypoelman.blogspot.com en dan in de rechter kolom Torcque aanklikken.)

27-07-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →
Mollematocht 2026 (22)

Mollematocht; Tot volgend jaar? “daarover is nog geen besluit gevallen”

19 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Fanclub” Bauke stond weer klaar in Zuidhorn
Lees verder →