Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gedeputeerde denkt mee over vergrijzing Zuidhorn

31 oktober 2011    Zuidhorn-nieuws
Gedeputeerde Marianne Besselink heeft afgelopen woensdag in Zuidhorn met raadsleden en bewoners gesproken over hoe om te gaan met de vergrijzing.

Dit gebeurde op uitnodiging van de gemeenteraad. De raad werkt aan een nota die antwoord moet geven op de vraag 'Hoe anticipeert de gemeente Zuidhorn op lokale veranderingen in de bevolkingssamensteling in relatie tot het voorzieningenniveau'.

Denken in kwaliteit

De gedeputeerde van wonen en leefbaarheid wilde de aanwezigen meegeven dat de bevolkingsontwikkeling vraagt om een andere manier van denken dan we tot nu toe gedaan hebben. Niet denken in groei maar denken in kwaliteit. Niet bouwen voor leegstand, maar zorgen dat de woningvoorraad is afgestemd op de behoefte van senioren, zoals bijvoorbeeld gelijkvloerse woningen.

Betrokkenheid inwoners

Daarnaast gaf Besselink aan dat het belangrijk is dat de discussie over de voorzieningen met elkaar gevoerd wordt. De gemeente moet dat samen doen met de inwoners, maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven. Ze riep de aanwezige inwoners op om vooral met de gemeente mee te denken in de planvorming. Over leefbaarheid zei Besselink dat een gevoel van leefbaarheid niet per se betekent dat er veel voorzieningen hoeven te zijn, maar dat gemeenschapzin soms net zo belangrijk kan zijn.

Werken aan leefbaarheid

De provincie Groningen werkt aan leefbaarheid in de krimpgebieden. Bijvoorbeeld via de Woon- en Leefbaarheidsplannen waarin de gemeenten afspraken maken over bijvoorbeeld de geplande woningbouw, onderwijs en zorg. En bijvoorbeeld door aandacht te vragen bij het Rijk voor de krimpproblematiek. Hierin trekken we samen op met de andere twee krimpprovincies, Limburg en Zeeland. Omdat Groningen pionier is op het gebied van de aanpak van de krimpproblematiek, is er jaarlijks drie miljoen euro subsidie voor goede ideeën, experimenten en creatieve oplossingen voor het behoud van de leefbaarheid in de krimpregio's.
31-10-2011 prov.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →