Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gedeputeerde denkt mee over vergrijzing Zuidhorn

31 oktober 2011    Zuidhorn-nieuws
Gedeputeerde Marianne Besselink heeft afgelopen woensdag in Zuidhorn met raadsleden en bewoners gesproken over hoe om te gaan met de vergrijzing.

Dit gebeurde op uitnodiging van de gemeenteraad. De raad werkt aan een nota die antwoord moet geven op de vraag 'Hoe anticipeert de gemeente Zuidhorn op lokale veranderingen in de bevolkingssamensteling in relatie tot het voorzieningenniveau'.

Denken in kwaliteit

De gedeputeerde van wonen en leefbaarheid wilde de aanwezigen meegeven dat de bevolkingsontwikkeling vraagt om een andere manier van denken dan we tot nu toe gedaan hebben. Niet denken in groei maar denken in kwaliteit. Niet bouwen voor leegstand, maar zorgen dat de woningvoorraad is afgestemd op de behoefte van senioren, zoals bijvoorbeeld gelijkvloerse woningen.

Betrokkenheid inwoners

Daarnaast gaf Besselink aan dat het belangrijk is dat de discussie over de voorzieningen met elkaar gevoerd wordt. De gemeente moet dat samen doen met de inwoners, maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven. Ze riep de aanwezige inwoners op om vooral met de gemeente mee te denken in de planvorming. Over leefbaarheid zei Besselink dat een gevoel van leefbaarheid niet per se betekent dat er veel voorzieningen hoeven te zijn, maar dat gemeenschapzin soms net zo belangrijk kan zijn.

Werken aan leefbaarheid

De provincie Groningen werkt aan leefbaarheid in de krimpgebieden. Bijvoorbeeld via de Woon- en Leefbaarheidsplannen waarin de gemeenten afspraken maken over bijvoorbeeld de geplande woningbouw, onderwijs en zorg. En bijvoorbeeld door aandacht te vragen bij het Rijk voor de krimpproblematiek. Hierin trekken we samen op met de andere twee krimpprovincies, Limburg en Zeeland. Omdat Groningen pionier is op het gebied van de aanpak van de krimpproblematiek, is er jaarlijks drie miljoen euro subsidie voor goede ideeën, experimenten en creatieve oplossingen voor het behoud van de leefbaarheid in de krimpregio's.
31-10-2011 prov.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke mollematocht 2025 (1)

Zilver voor Bauke op NK wielrennen

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
‘Ik wist dat ik goed was en heb geprobeerd hier te pieken vandaag en een mooie koers te rijden.´
Lees verder →
Bliksem

Bliksem treft groentewinkel Noordhorn

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook woning in Grijpskerk getroffen
Lees verder →
Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →