Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zijn er ook Fair Trade bloemen? Uh…..  (foto’s)

28 juni 2013    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kinderen vragen winkeliers hemd van het lijf tijdens ‘Wereldreis-workshop’ voor basisschoolleerlingen in Zuidhorn.
Wereldreis zuidhorn

Sommige winkeliers werden toch wat overvallen door de vragen van de basisschoolkinderen uit Zuidhorn.
Ze waren weliswaar uitgebreid ingelicht over deze actie maar als er een klas kinderen voor je staat met “kritische” vragen moet je wel even nadenken.
Dat was nu juist het doel van deze dag. Bewust worden van de dagelijkse dingen. Waarom wordt kleding in verre landen gemaakt? Wat zit er in de HEMA worst, is er duurzaam Goud en, gebruikt deze supermarkt milieuvriendelijke verpakkingen?

De jeugd bezocht onder begeleiding van ouders diverse winkels in het centrum van Zuidhorn.  De winkeliers kregen vragen over hun werkwijze en de verkoop van hun producten. De vragen richtten zich onder meer op de productlijn van biologische en fair-trade producten.

Bewust
Met de wereldreis kregen de leerlingen de mogelijkheid de andere kant van de wereld te ontdekken in hun eigen dorp.  Met opdrachtenboekjes in de hand bezochten de kinderen  de winkels en leerden ze over de herkomst van producten, duurzaamheid en fair-trade.
De Millenniumwerkgroep van de gemeente organiseerde deze wereldreis in samenwerking met de organisatie NoordBaak uit Groningen.

» een fotoimpressie

De millenniumwerkgroep Zuidhorn organiseerde in 2010 een minisymposium en fair trade proeverij om de doelstellingen van het millennium meer bekendheid te geven. » meer daarover
 

 

Sinds 2009 heeft de gemeente Zuidhorn de status van Millennium Gemeente. Dit betekent dat Zuidhorn bij wil dragen aan het behalen van de 8 millenniumdoelen die de Verenigde Naties hebben geformuleerd:
In 2015
• zijn extreme armoede en honger uitgebannen (millenniumdoel 1)
• gaan alle jongens en meisjes naar school (millenniumdoel 2)
• hebben mannen en vrouwen dezelfde rechten (millenniumdoel 3)
• is kindersterfte sterk afgenomen (millenniumdoel 4)
• sterven minder vrouwen door zwangerschap (millenniumdoel 5)
• is de verspreiding van ziektes als AIDS en malaria gestopt (millenniumdoel 6)
• leven er meer mensen in een duurzaam leefmilieu (millenniumdoel 7)
• is er meer eerlijke handel, schuldverlichting en hulp (millenniumdoel 8)

De gemeente Zuidhorn heeft millenniumdoelen 7 en 8 -een duurzaam leefmilieu en eerlijke handel- als speerpunt gekozen.
De Millenniumwerkgroep Zuidhorn geeft op lokaal niveau invulling aan het streven naar een duurzaam leefmilieu en eerlijke handel. De werkgroep bestaat uit betrokken burgers, ondernemers en medewerkers van de gemeente Zuidhorn en organiseert diverse activiteiten.
Leden:
• Abbe Borger
• Marianne Bouwman
• Tineke Brouwer
• Johan Feitsma
• Sanneke Kloppenburg
• Pieter Meulenhoff

Ambtelijke ondersteuning: Jaap Huizinga

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Klimaatadaptief-centrum (1)

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →