Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gebiedscoöperatie Westerkwartier ontvangt Langmanprijs

12 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
In november al door Eureda, een Europees netwerk voor economische ontwikkeling, aangewezen als meest innovatieve instrument voor regionale ontwikkeling.
Gebiedscooperatie eureda-twitter

Na een Europese prijs kreeg Gebiedscoöperatie Westerkwartier tijdens de Nieuwjaarsreceptie Noord-Nederland ook nog eens de Langmanprijs.

Het is een prijs voor een organisatie of persoon die zich voor Noord-Nederland verdienstelijk heeft gemaakt. Gebiedscoöperatie Westerkwartier (GW) heeft zich volgens de jury bewezen als instrument voor regionale ontwikkeling.

Eurada, een Europees netwerk voor economische ontwikkeling, had GW al uitgeroepen tot hét voorbeeld voor EU-landen hoe regionale ontwikkeling van onderaf tot stand kan komen.

Oplossing regionale vraagstukken
Ondernemers, onderwijs, maatschappelijke organisaties en burgers werken in de coöperatie samen om kennis en inzichten te ontwikkelen die helpen bij de oplossing van regionale vraagstukken.

Er wordt gewerkt aan projecten die de regio meer slagkracht moeten geven. Het inkorten van de voedselketen is een van de thema’s.

De prijs werd uitgereikt door juryvoorzitter Harry Oosterbaan aan GW-directeur Hans Bergsma. ,,Er gebeurt bij Gebiedscoöperatie Westerkwarter heel erg veel’’, zei Oosterbaan, ,,en wat ons vooral anspreekt is dat alles van onderaf wordt opgebouwd.’’

Bergsma was in zijn nopjes met de prijs. En hij benadrukte het nut van GW: ,,Er komen veel veranderingen op ons af en alles gaat tot nu te traag. Daarom is samenwerken de enige oplossing.’’

Wopke Hoekstra
De Langmanprijs werd voor de tweede keer toegekend. Vorig jaar ging die naar de appgroep van TopDutch, een groep vrijwilligers die zich op rebelse wijze inspanden om Noord-Nederland als vestigingsplek op de kaart te krijgen.

Minister van Financiën Wopke Hoekstra was de hoofdgast op de Nieuwjaarsreceptie Noord-Nederland, waar hij geinterviewd werd door presentatrice Janine Abbring. Hoekstra stelde vast dat overheidsinstanties de grootste werkgevers van Noord-Nederland zijn. ,,Het zou mooi zijn als een serie bedrijven over een paar jaar de grootste zijn.’’

bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Wijn

Zo organiseer je thuis een Franse wijnproeverij met Bourgogne wijn en Bordeaux wijn

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Met een goede voorbereiding, passende hapjes en een logische proefvolgorde verandert een gewone avond al snel in een bijzondere culinaire ervaring.
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →