Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Galerie Ruigewaert vertrekt uit gemeente

19 februari 2017    Zuidhorn-nieuws
zondag 26 februari is de mogelijkheid om afscheid te nemen van deze bijzondere plek in Niezijl.
Henk menger tjitske regnery

Vorig jaar in november opende galerie Ruigewaert haar 10 jarig bestaan met de expositie “10 Jaar Verborgen Schatten”. Wat iedereen toen nog niet wist was dat dit de laatste expositie zou zijn in Niezijl. Het pand stond al wel te koop, maar Henk Menger & Tjitske Regnery hadden er rekening mee gehouden dat het nog wel een paar jaar zou gaan duren eer er een definitieve koper ten tonele zou verschijnen. Het was voor hen een verrassing dat er al zo snel een match op ons pad kwam. Het zoeken naar een ander, geschikt pand moest nu op korte termijn gebeuren. Dat viel niet mee, want Henk Menger & Tjitske Regnery stelden hoge eisen.

De afgelopen jaren hebben zij hier in Niezijl iets bijzonders neergezet dus ook het nieuwe onderkomen moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Van alles is bekeken; verbouwde kerken, opgeknapte boerderijen, borgen en monumenten.
In eerste instantie zochten Henk & Tjitske in de omgeving van Niezijl, maar vanwege het kleine aanbod bijzondere panden zijn ze hun oog gaan richten op Oost Groningen. En daar vonden ze wat zij zochten!
Galerie Ruigewaert verhuist eind maart a.s. naar Appingedam en vestigt zich aldaar in het Gouden Pand 1.

De expositie 10 Jaar Verborgen Schatten loopt nog t/m 26 februari en daarna sluit in Niezijl de deur van de galerie om op 14 mei 2017 in Appingedam te heropenen met een expositie van Gertjan Scholte-Albers en Sonja Brussen.

Op zondag 26 februari om 17.00 uur biedt galerie Ruigewaert aan iedereen die daar behoefte toe voelt, de mogelijkheid om afscheid te nemen van deze bijzondere plek in Niezijl. Dit doen Henk Menger & Tjitske Regnery onder het genot van een drankje en heffen dan tevens het glas op onze nieuwe onderneming in Appingedam.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Paard

Subsidie voor initiatieven in Groninger landschap

13 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Het geld is bedoeld voor projecten die het landschap nóg mooier, groener en toegankelijker maken. Van de aanleg van kano-, wandel- en ruiterroutes tot de aanplant van bomen en het herstel van historische waterlopen.
Lees verder →
Expeditie excursie

Fotografie-expeditie Gronings Licht voor het hele gezin

11 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorjaarsvakantie met kunstenaar Kitty Boon
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →