Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ga mee op museumexpeditie in het Westerkwartier en bouw je eigen minimuseum

8 juli 2021    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag kun je in het Westerkwartier je eigen minimuseum bouwen
Minimuseum

De musea in het Westerkwartier zijn het afgelopen jaar zwaar geraakt door de lockdown. In deze periode is nagedacht over een manier om weer (jonge) bezoekers naar de musea te laten komen. Hiervoor is een minimuseum ontwikkeld maar liefst alle (16) musea in het Westerkwartier doen hier aan mee.

Speciaal voor de jeugd
Het minimuseum is speciaal ontwikkeld voor de jeugd. Het minimuseum bestaat uit een bouwplaat en losse kaarten. Bij een bezoek aan een museum in het Westerkwartier ontvang je een klein voorwerp wat iets met het museum te maken heeft. Met behulp van de kaart, waar een uitleg op  staat, kun je dit voorwerp in het minimuseum neerzetten of hangen. De bedoeling is natuurlijk om alle musea te bezoeken en hiermee je museum helemaal vol te krijgen.

Kennismaking  met de cultuur en geschiedenis van het Westerkwartier
Het gaat niet alleen om voorwerpen verzamelen, want door het bezoeken van de musea maakt de jeugd kennis met de cultuur en de geschiedenis van het Westerkwartier. Zo leren ze bijvoorbeeld in museum Wierdenland hoe wierden zijn ontstaan. En in het Abel Tasman museum in Lutjegast horen ze alles over de beroemde ontdekkingsreiziger in het Westerkwartier. Daarnaast zijn er ook bijzondere musea, zoals een museum vol met blikken en trommels en een wasmachine museum. Elk museum heeft zo zijn eigen verhaal. In ieder musea ligt een flyer waarop alle musea staan die meedoen.

Kijk hier voor alle adressen en openingstijden van de musea

Wethouder van cultuur, Hielke Westra, heeft het eerste exemplaar in het museumplein in Grootegast geopend. (foto)

  • Opening minimuseum door hielke westra
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →