Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fundraising actie voor zieke Jellie uit Zuidhorn

20 januari 2016    Zuidhorn-nieuws
"Lopen voor Lyme"
Lopenvoorlyme team jellie


Jellie Schippers uit Zuidhorn heeft de ziekte Lyme en is al 15 jaar ziek. Na haar terugkomst uit Roemenië, waar ze vrijwilligerswerk deed, lag ze om de paar weken met griep op bed. Totdat ze op een dag niet meer beter werd. Pas twaalf jaar na haar eerste ziekteverschijnselen en vele onderzoeken kwam er na bloedonderzoek uit wat er nu werkelijk aan de hand is; Lyme, verschillende co-infectie’s en een reactieve Pfeiffer.

Een behandelingstraject in het Borreliose centrum in Duitsland sloeg goed aan maar de uitslagen van deze gespecialiseerde kliniek worden hier in Nederland niet serieus genomen. 

In Nederland wordt chronische lyme niet (h)erkent en worden haar vele behandelingen en zorgkosten al jarenlang niet vergoed. Voor al deze chronische lyme patienten is er op 9 april het evenement “Lopen voor Lyme” 

De opzet van deze sponsorloop  is enerzijds om de ziekte Lyme onder de aandacht  te krijgen anderzijds om geld bijeen te brengen voor behandelingen.

Op dit moment zijn er 56 teams ingeschreven, 56 teams die zich inzetten voor een chronisch lyme patiënt.

Ook voor Jellie Schippers is een team op de been gebracht en doet mee om geld in te zamelen, voor het bekostigen van onderzoeken, medicatie en behandelingen.

Op dit moment bestaat het team nog uit vijf lopers, waaronder hun acht jarige dochter Anne-Mara, zij bereiden zich vast voor op het evenement dat op 9 april plaatsvindt. Die groep mensen kan nog met tientallen worden uitgebreid. Er worden zoveel mogelijk enthousiaste hardlopers, wandelaars en donateurs gezocht die de lopers willen sponsoren.

Nog meer acties
Bas en Jellie broeden op nog meer acties om aandacht én geld voor het project te genereren.Bas;" in het verleden heb ik eens een worstenactie voor een sportvereniging gedaan en zoiets zou ook  nu weer kunnen."

Ook denkt hij aan bijvoorbeeld een loterij waarbij lokale ondernemers leuke prijzen beschikbaar willen stellen. Heeft u sympathie voor deze actie neem dan contact op met Bas via

 

Bas en Jellie hopen op zoveel mogelijk wandelaars, hardlopers, sponsoren en toeschouwers die ons zouden willen steunen en ons wil helpen de ziekte van Lyme onder de aandacht te brengen! Het belooft een geweldig evenement te worden. We hopen op een onvergetelijke dag voor alle teams, betrokkenen en organisatie!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Atelier schuilplaats

Atelier Schuilplaats in Noordhorn timmert aan de weg

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Loop gerust binnen op woensdag 11 november, tijdens Sint-Maarten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Symposium - De weg naar de top: college tour met Bauke Mollema

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Welke keuzes bepalen je sportloopbaan? Wat vraagt het om jezelf te blijven ontwikkelen en je sportieve ambities waar te maken?
Lees verder →
Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →
Riool toilet

Rioolproblemen herkennen voordat het te laat is

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn woont, denkt bij huisonderhoud misschien aan het dak, de kozijnen of de cv-ketel.
Lees verder →
Groen dak appartement

Waarom steeds meer gebouwen in Noord-Nederland een groen dak krijgen

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie door Zuidhorn en omgeving rijdt, ziet een landschap dat van oudsher verbonden is met groen.
Lees verder →
Fietslamp

Verkeerswijzer Groningen roept fietsers op: zet je licht AAN!

28 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Nu de dagen korter worden en het weer eerder donker is, vraagt Verkeerswijzer Groningen extra aandacht voor goede fietsverlichting.
Lees verder →