Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Friesestraatweg gestremd van 21 tot 30 oktober

20 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws
tussen verkeerslichten bij Aduard en tankstation bij Slaperstil
Omleidingsroute stremming n355.png

De provinciale weg N355 (Friesestraatweg) - de weg van Zuidhorn naar Groningen - is van zaterdagochtend 21 oktober 2017, 06.00 uur tot maandag 30 oktober 06.00 uur gestremd. Het gaat om het traject tussen de verkeerslichten bij Aduard en het tankstation bij Slaperstil dat afgesloten is voor alle verkeer, behalve fietsers. Er vinden dan werkzaamheden plaats. Het verkeer wordt met borden omgeleid.

Bij Nieuwklap wordt een gedeelte van de bestaande weg opgehoogd om deze aan te sluiten op het tracé van de nieuwe weg. Ook worden twee oude buizen voor de afwatering onder de N355 vervangen. Het kruispunt bij het Chinese restaurant bij Slaperstil wordt opnieuw ingericht en er worden tijdelijke verkeerslichten geplaatst.

Doorstroming verbeteren
De provincie Groningen en de gemeenten Groningen en Zuidhorn werken samen om de doorstroming op de N355 te verbeteren. Op dit moment is de N355 een van de meest onveilige wegen in Groningen. Op een aantal plekken stroomt het verkeer niet goed door en ook komen er onveilige verkeerssituaties voor.  Dit heeft vooral te maken met de vele in- en uitritten in combinatie met de grote hoeveelheid verkeer. De komende jaren willen de provincie en de gemeenten zo veel mogelijk aansluitingen op de weg opheffen, door een parallelweg aan te leggen. Voordat de weg volledig wordt aangepakt, worden eerst de belangrijkste knelpunten aangepakt. Eén daarvan is het kruispunt bij Slaperstil. Verkeerslichten moeten ervoor zorgen dat de bus en ander verkeer uit de richting Hoogkerk gemakkelijker de N355 op kunnen rijden.

Rondweg Aduard-Nieuwklap
Bij Nieuwklap wordt de brug vervangen en krijgt de weg een nieuwe aansluiting. Deze aanpassingen zijn onderdeel van de aanleg van de nieuwe rondweg om Aduard en de vervanging van de brug bij Aduard. 
De rondweg rondom Aduard en de Nijelandsterpolder zorgt ervoor dat doorgaand verkeer, vrachtwagens en landbouwverkeer niet langer door het dorp hoeven te rijden. Hierdoor stroomt het verkeer beter door en verbetert de veiligheid in het dorp. De rondweg sluit aan op de nieuwe brug bij Aduard en ten zuiden van Nieuwklap (ongelijkvloers) op de Friesestraatweg (N355). De verwachting is dat de rondweg Aduard-Nieuwklap eind 2018 klaar is voor gebruik.

Slimme reisalternatieven
Reis je altijd via de N355 naar Groningen, dan is parkeren op P+R-terrein Zuidhorn een slim alternatief tijdens de werkzaamheden. Op de P+R kun je gratis parkeren en vervolgens met de trein of fiets verder reizen naar Groningen.

Bron: provincie Groningen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brandweer-1

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn

13 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
14 oktober 2025 van 18:00 uur tot: 20:00 uur op De Overtuinen
Lees verder →
Startfest tolbert-2

StartFest: Ontdek jouw talenten

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
StartFest is dé plek waar bedrijven, organisaties en opleiders samenkomen om in contact te komen met nieuwsgierige bezoekers van alle leeftijden.
Lees verder →
Present

Stichting Present Westerkwartier zoekt een coördinator

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Present Westerkwartier wil mensen die graag een ander willen helpen en mensen die hulp hard nodig hebben bij elkaar brengen.
Lees verder →
Verbouwing de mantel

Verbouwing Hospice de Mantel gevierd

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
De Mantel is een warme jas om mensen heen
Lees verder →
Uitreiking prijzen doezum vrijwillgers cultuur en sport

Feestelijke uitreiking Leefbaarheidsprijs, Sportprijs en Cultuurprijs

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Oldewinkel Oldehove, Ina Manakane Vegelin van Let’s Move en CMV Juliana Aduard winnaars Leefbaarheid
Lees verder →
Hans haze en amb australie

Bezoek Australische ambassadeur Greg French aan gemeente Westerkwartier

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Ontvangst in het Abel Tasmanmuseum in Lutjegast.
Lees verder →