Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fractievoorzitters gemeenteraad Westerkwartier: geen extra aardgas winnen

15 januari 2022    Zuidhorn-nieuws
Ovgz nam (10)

De voorzitters van de fracties in de gemeenteraad van Westerkwartier roepen het kabinet op om geen extra aardgas te winnen uit het Groningenveld.

De minister van Economische Zaken schreef in een brief aan de Tweede Kamer dat er in 2022 waarschijnlijk 7,6 miljard kubieke meter aardgas gewonnen moet worden uit het Groningenveld. Dit is het dubbele van wat er afgesproken en beloofd is. Het definitieve besluit hierover wordt in april genomen.

De belofte zou volgens de minister gebroken moeten worden, omdat de stikstoffabriek in Zuidbroek niet op tijd af is. Daarnaast moet er aardgas geleverd worden aan Duitsland.

De fractievoorzitters vinden dat deze argumenten niet doorslaggevend mogen zijn. Al enige tijd geleden hebben deskundigen immers aangegeven dat er een lange-termijn visie en strategie nodig zijn voor de veiligheid van Groningers en de leveringszekerheid. Daarnaast is er in de afgelopen jaren kennelijk onvoldoende werk gemaakt van het afbouwen van buitenlandse contracten.

Deze argumenten wegen niet op tegen al het leed dat inwoners door de gaswinning al is overkomen, en de plechtige belofte voor afbouw die aan hen is gedaan.

De raad van Westerkwartier is ervan doordrongen dat extra winning van aardgas uit het Groningenveld ook direct of indirect inwoners van Westerkwartier raakt.

De fractievoorzitters roepen het kabinet dan ook op in april af te zien van het besluit om extra aardgas te gaan winnen. Tegelijkertijd vragen ze het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier in deze kwestie samen op te trekken met de andere Groninger gemeenten en de provincie Groningen.

In de volgende raadsvergadering zullen zij deze oproep bekrachtigen in een motie.
Ytsen van der Velde, VZ Westerkwartier; Peter Holsappel, CU; 
Geertje Veenstra, CDA; 
Klaas-Wybo van der Hoek, GroenLinks; 
Sandra de Wit, PvdA; 
Mattheus Gorter, VVD; 
Harry Stomphorst, Sterk Westerkwartier; 
Rogier van ’t Land, D66; 
Chris Veeze, 50Plus.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Lees verder →
Teun, pieternel en meindert show 29 mei-1

De Grensrechters te gast bij de Teun, Pieternel en Meindert show

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 29 mei presenteert In ‘t Holt 1654 een extra bijzondere versie van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Bob en hennie ansing

Verhalen van Gronings Vuur: Bob en Hennie Ansing - As de wereld n dörpshoes was

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →
Oranjemarkt 2026 (1)

Zuidhorn viert Koningsdag met markt en muziek

27 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bezoekers genieten van de vele koopjes, muzikanten in de dop en veel "vreterij".
Lees verder →