Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fractievoorzitters gemeenteraad Westerkwartier: geen extra aardgas winnen

15 januari 2022    Zuidhorn-nieuws
Ovgz nam (10)

De voorzitters van de fracties in de gemeenteraad van Westerkwartier roepen het kabinet op om geen extra aardgas te winnen uit het Groningenveld.

De minister van Economische Zaken schreef in een brief aan de Tweede Kamer dat er in 2022 waarschijnlijk 7,6 miljard kubieke meter aardgas gewonnen moet worden uit het Groningenveld. Dit is het dubbele van wat er afgesproken en beloofd is. Het definitieve besluit hierover wordt in april genomen.

De belofte zou volgens de minister gebroken moeten worden, omdat de stikstoffabriek in Zuidbroek niet op tijd af is. Daarnaast moet er aardgas geleverd worden aan Duitsland.

De fractievoorzitters vinden dat deze argumenten niet doorslaggevend mogen zijn. Al enige tijd geleden hebben deskundigen immers aangegeven dat er een lange-termijn visie en strategie nodig zijn voor de veiligheid van Groningers en de leveringszekerheid. Daarnaast is er in de afgelopen jaren kennelijk onvoldoende werk gemaakt van het afbouwen van buitenlandse contracten.

Deze argumenten wegen niet op tegen al het leed dat inwoners door de gaswinning al is overkomen, en de plechtige belofte voor afbouw die aan hen is gedaan.

De raad van Westerkwartier is ervan doordrongen dat extra winning van aardgas uit het Groningenveld ook direct of indirect inwoners van Westerkwartier raakt.

De fractievoorzitters roepen het kabinet dan ook op in april af te zien van het besluit om extra aardgas te gaan winnen. Tegelijkertijd vragen ze het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier in deze kwestie samen op te trekken met de andere Groninger gemeenten en de provincie Groningen.

In de volgende raadsvergadering zullen zij deze oproep bekrachtigen in een motie.
Ytsen van der Velde, VZ Westerkwartier; Peter Holsappel, CU; 
Geertje Veenstra, CDA; 
Klaas-Wybo van der Hoek, GroenLinks; 
Sandra de Wit, PvdA; 
Mattheus Gorter, VVD; 
Harry Stomphorst, Sterk Westerkwartier; 
Rogier van ’t Land, D66; 
Chris Veeze, 50Plus.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kledingbeurs gasthorn (10)

Tweedehands kleding volop in trek

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kledingbeurs goed bezocht
Lees verder →
Kind-jongen

Lezing Gastouderbureau inZicht

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De 5e lezing van Gastouderbureau inZicht op rij in het Barontheater in Opende. Die avond krijgt een feestelijk tintje!
Lees verder →
Wilhelmina

Wat zit er in het water van het Westerkwartier?

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Muziekfestival Opende met 14 muziekkorpsen
Lees verder →
Alex steenbergen

Mobiliteitsverkenning ingezet bij besluitvorming rondweg Leek-Tolbert en parallelstructuur A7

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Geeft naast autoverkeer ook inzicht in het huidige OV gebruik en fietsgebruik
Lees verder →
Waterwolf

Drukbezochte Open Monumentendag in het Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle eigenaren/beheerders stonden vol enthousiasme klaar om bezoekers te ontvangen
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Aan Boord: Gronings Vuur in Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het eerste van twee speel weekenden is achter de rug
Lees verder →