Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fractievoorzitters gemeenteraad Westerkwartier: geen extra aardgas winnen

15 januari 2022    Zuidhorn-nieuws
Ovgz nam (10)

De voorzitters van de fracties in de gemeenteraad van Westerkwartier roepen het kabinet op om geen extra aardgas te winnen uit het Groningenveld.

De minister van Economische Zaken schreef in een brief aan de Tweede Kamer dat er in 2022 waarschijnlijk 7,6 miljard kubieke meter aardgas gewonnen moet worden uit het Groningenveld. Dit is het dubbele van wat er afgesproken en beloofd is. Het definitieve besluit hierover wordt in april genomen.

De belofte zou volgens de minister gebroken moeten worden, omdat de stikstoffabriek in Zuidbroek niet op tijd af is. Daarnaast moet er aardgas geleverd worden aan Duitsland.

De fractievoorzitters vinden dat deze argumenten niet doorslaggevend mogen zijn. Al enige tijd geleden hebben deskundigen immers aangegeven dat er een lange-termijn visie en strategie nodig zijn voor de veiligheid van Groningers en de leveringszekerheid. Daarnaast is er in de afgelopen jaren kennelijk onvoldoende werk gemaakt van het afbouwen van buitenlandse contracten.

Deze argumenten wegen niet op tegen al het leed dat inwoners door de gaswinning al is overkomen, en de plechtige belofte voor afbouw die aan hen is gedaan.

De raad van Westerkwartier is ervan doordrongen dat extra winning van aardgas uit het Groningenveld ook direct of indirect inwoners van Westerkwartier raakt.

De fractievoorzitters roepen het kabinet dan ook op in april af te zien van het besluit om extra aardgas te gaan winnen. Tegelijkertijd vragen ze het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier in deze kwestie samen op te trekken met de andere Groninger gemeenten en de provincie Groningen.

In de volgende raadsvergadering zullen zij deze oproep bekrachtigen in een motie.
Ytsen van der Velde, VZ Westerkwartier; Peter Holsappel, CU; 
Geertje Veenstra, CDA; 
Klaas-Wybo van der Hoek, GroenLinks; 
Sandra de Wit, PvdA; 
Mattheus Gorter, VVD; 
Harry Stomphorst, Sterk Westerkwartier; 
Rogier van ’t Land, D66; 
Chris Veeze, 50Plus.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jenze kingma

Nieuwe generatie aan het roer bij Hotel Restaurant Aduard

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
100 jaar ondernemerschap in Aduard
Lees verder →
Music for2

Benefietconcert in Grijpskerk brengt muziek, verbinding en hulp voor Oekraïne samen

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september in de NGK in Grijpskerk
Lees verder →
Kruidenrijk grasland steenbergen

Opnieuw ondersteuning agrariërs bij verduurzaming

02 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente Westerkwartier blijft agrariërs ondersteunen bij het verduurzamen van hun bedrijf.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, regentonsubsidie & inspreken raadsoverleg

01 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 september
Lees verder →
Groninger swim challenge zeno (2)-001

ZENO ploeg zwemt 50 km voor het goede doel!

31 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Al om 4:30 in het water voor een barre estafette zwemtocht van 50 kilometer
Lees verder →
Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →