Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fractie ChristenUnie bezoekt Het Hooge Heem in Grootegast

25 mei 2021    Zuidhorn-nieuws
“waardig ouder worden” belangrijk thema van de ChristenUnie
Foto werkbezoek het hooge heem

Afgelopen vrijdag bezochten Jacqueline Dijkstra en Arina Havinga het verzorgingstehuis Het Hooge Heem in Grootegast.

Directeur Klaas Lindeboom praatte hen bij over de ontwikkelingen rondom dit tehuis. Het Hooge Heem heeft een belangrijke functie in Grootegast. Hulpbehoevende ouderen kunnen zo in hun eigen dorp blijven, maar ook nog thuiswonende senioren wisten voor coronatijd Het Hooge Heem te vinden voor een maaltijd of een gezellig bakje koffie.
In de toekomst zullen door vergrijzing alleen maar meer ouderen een plaats moeten kunnen vinden in een dergelijk verzorgingstehuis. Daar anticipeert Het Hooge Heem nu op met plannen voor uitbreiding.
Uiteraard kwam ook de impact van de coronamaatregelen in het afgelopen jaar aan de orde. Gelukkig is er geen coronabesmetting geweest binnen de deuren van het huis. Met veel creativiteit is het gelukt om de impact van het sluiten van het tehuis voor bezoek nog enigszins te verzachten.

Negen mensen konden in het afgelopen jaar een werkplek vinden in de vorm van een zgn. “coronabaan”. Mensen met heel verschillende achtergronden zoals een stewardess, een dj en een muziektherapeut.
De raadsleden moesten natuurlijk ook de “Dorpstuin” bewonderen achter Het Hooge Heem. Een mooie plek voor inwoners en bewoners, met mooie brede paden geschikt voor rolstoelers.
Directeur Klaas Lindeboom is blij met de woon-zorg visie van de gemeente. Het Westerkwartier is de enige gemeente in Groningen met een dergelijke visie en deze geeft mooie handvatten richting de toekomst.
Jacqueline en Arina waren blij zo te mogen horen hoe in Grootegast een belangrijk thema van de ChristenUnie, “waardig ouder worden” handen en voeten krijgt.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →
Jubileumkoor

Jubileumkoor Zuidhorn naar Groots Noordelijk Zangfestijn

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Vijftig koren met in totaal zo’n 1500 zangers uit de drie noordelijke provincies
Lees verder →
Ruben talen en dathan dijksma

Talero-teams strijdend ten onder

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Na een aantal zeer succesvolle competitierondes moesten alle teams die competitie speelden hun meerdere erkennen in de tegenstanders.
Lees verder →
Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →