Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Foto ‘waterval’ Marum wint fotowedstrijd ZomervertierWesterkwartier

19 september 2017    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
1e prijs bence brouwer suba

De foto waarop Bence Brouwer Suba (11 jaar) druk in de weer is bij de 'waterval' van Marum wint de fotowedstrijd. De opdracht van de wedstrijd voor jeugd van 10-14 jaar was om te laten zien wat je deze zomer in het Westerkwartier doet. De jury is het erover eens dat de foto van Bence dat op creatieve manier laat zien.
           

"De waterval zag er vies uit," zo beschrijft Bence uit Nicaragua het Oude Diepje bij Marum. "Troepjes takken en dooie stengels waren vast blijven zitten tussen de stenen. Opa zei: 'dat is handwerk'. Ik trok de schoenen uit en heb alle troep opgeruimd." De jury is enthousiast over de combinatie van een niet algemeen bekend stukje natuur van het Westerkwartier en de actieve houding van Bence om bij te dragen aan het mooier maken van ons Westerkwartier.

Meer winnaars
Jorijn Jongman wint de tweede prijs. Zij laat in Zuidhorn tussen de Schotse Hooglanders haar turnkunsten zien. “Lekker bezig met mijn hobby,” zegt ze over de foto. De foto waarop Feike Kramer zijn speelgoedboot bestuurt in Balktil wint de derde prijs. Feike: “Ik kreeg van mijn opa een op afstand bestuurbaar bootje want ik had een goed rapport.”

De drie jonge fotografen ontvangen een speelgoedbon uit handen van juryvoorzitter en Marumer burgemeester Henk Kosmeijer. De andere juryleden zijn Freddy Plat (jongerenwerker in Zuidhorn), Lodewijk ten Have (fotograaf uit Zevenhuizen) en Annie Jakobs (winnares vorige fotowedstrijd, uit Grootegast).

Fototentoonstelling
Naast de drie winnaars heeft de jury zeven andere foto’s uit de inzendingen gekozen. Deze tien mooiste foto’s worden afgedrukt op canvas en gaan daarna op reizende tentoonstelling langs de vier gemeentehuizen in het Westerkwartier.
 

Na afloop ontvangen de fotografen van de tien foto’s hun eigen foto. De foto’s zijn ook online te bekijken op de facebookpagina van de nieuwe gemeente Westerkwartier, Facebook.com/gemeentewesterkwartier

  • 2e prijs jorijn jongman
  • 3e prijs feike kramer
  • Winnaarsfotowedstrijd
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schaatsen op straat (1)

Schaatsen op straat in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Code rood zorgt voor ijspret
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema stopt na 20 (!) seizoenen als wielerprof

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
'Nog een jaar, one last dance.'
Lees verder →
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

Prikkelarme openstelling Gronings Licht in Museum Wierdenland Vrijdag 27 februari 10.00-12.30 uur

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 27 februari 2026 10.00-12.30 uur
Lees verder →
Kunst op straat

‘Kunst op Stroat’ : Spoorbrugmonument in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Archiefstruiner Bas van der Heide over alles wat met geschiedenis en kunst te maken heeft
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, aanslag gemeentelijke heffingen en Landschapsbiografie Westerkwartier

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
Politieauto

Nepagenten actief in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
inwoner aan de Cappelastraat te Zuidhorn gebeld dat een agent haar pinpas en waardevolle spullen kwam ophalen.
Lees verder →