Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Foto ‘waterval’ Marum wint fotowedstrijd ZomervertierWesterkwartier

19 september 2017    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
1e prijs bence brouwer suba

De foto waarop Bence Brouwer Suba (11 jaar) druk in de weer is bij de 'waterval' van Marum wint de fotowedstrijd. De opdracht van de wedstrijd voor jeugd van 10-14 jaar was om te laten zien wat je deze zomer in het Westerkwartier doet. De jury is het erover eens dat de foto van Bence dat op creatieve manier laat zien.
           

"De waterval zag er vies uit," zo beschrijft Bence uit Nicaragua het Oude Diepje bij Marum. "Troepjes takken en dooie stengels waren vast blijven zitten tussen de stenen. Opa zei: 'dat is handwerk'. Ik trok de schoenen uit en heb alle troep opgeruimd." De jury is enthousiast over de combinatie van een niet algemeen bekend stukje natuur van het Westerkwartier en de actieve houding van Bence om bij te dragen aan het mooier maken van ons Westerkwartier.

Meer winnaars
Jorijn Jongman wint de tweede prijs. Zij laat in Zuidhorn tussen de Schotse Hooglanders haar turnkunsten zien. “Lekker bezig met mijn hobby,” zegt ze over de foto. De foto waarop Feike Kramer zijn speelgoedboot bestuurt in Balktil wint de derde prijs. Feike: “Ik kreeg van mijn opa een op afstand bestuurbaar bootje want ik had een goed rapport.”

De drie jonge fotografen ontvangen een speelgoedbon uit handen van juryvoorzitter en Marumer burgemeester Henk Kosmeijer. De andere juryleden zijn Freddy Plat (jongerenwerker in Zuidhorn), Lodewijk ten Have (fotograaf uit Zevenhuizen) en Annie Jakobs (winnares vorige fotowedstrijd, uit Grootegast).

Fototentoonstelling
Naast de drie winnaars heeft de jury zeven andere foto’s uit de inzendingen gekozen. Deze tien mooiste foto’s worden afgedrukt op canvas en gaan daarna op reizende tentoonstelling langs de vier gemeentehuizen in het Westerkwartier.
 

Na afloop ontvangen de fotografen van de tien foto’s hun eigen foto. De foto’s zijn ook online te bekijken op de facebookpagina van de nieuwe gemeente Westerkwartier, Facebook.com/gemeentewesterkwartier

  • 2e prijs jorijn jongman
  • 3e prijs feike kramer
  • Winnaarsfotowedstrijd
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij carel-kraayenhof-quartet nuala-mckenna

Jaarprogramma 2026-2027 Abdijconcerten bekend

30 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Zilver voor Bauke op NK wielrennen

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
‘Ik wist dat ik goed was en heb geprobeerd hier te pieken vandaag en een mooie koers te rijden.´
Lees verder →
Bliksem

Bliksem treft groentewinkel Noordhorn

29 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook woning in Grijpskerk getroffen
Lees verder →
Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →