Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Foske Tamar van der Wal wint Marathon Cup

24 oktober 2011    Sport
Zaterdag was in Heerenveen de tweede wedstrijd om de KPN Marathon Cup

Bij de vrouwen won Foske Tamar van der Wal. De 25-jarige schaatsster uit het Groningse Grijpskerk was in de eindsprint de snelste van een kopgroep van vijf rijdsters.
Mariska Huisman werd tweede voor Nadine Seidenglanz. Het vijftal had een ronde voorsprong op de rest. Het was de tweede competitiezege voor Van der Wal.

Seidenglanz

''Daar had ik niet meer op gerekend’’, zei Van der Wal. ''Seidenglanz leek solo onbedreigd naar de overwinning te schaatsen. Maar in de slotfase viel ze stil en kon ik haar net voor de eindstreep achterhalen.’’
In het tussenklassement gaat Huisman, die veel bonuspunten in de tussensprints vergaarde, aan de leiding.


Schaatser Bob de Vries heeftde tweede wedstrijd om de KPN Marathon Cup gewonnen.
De 26-jarige veehouder troefde in de eindsprint zijn ploeggenoot Jorrit Bergsma af. Het tweetal had een ronde voorsprong op het peloton. Joost Juffermans finishte als derde. Ralf Zwitser, die veel bonuspunten in de tussensprint veroverde, blijft leider in het klassement.
Karlo Timmerman, vorig seizoen winnaar van de Marathon Cup, kwam op het ijs van Thialf in de beginfase ten val en moest wegens een kapotte schaats de wedstrijd verlaten.

Boeiend

De wedstrijd over 125 ronden kende vervolgens een boeiend verloop. Constant waren er ontsnappingen. Vooral de BAM-ploeg met Bob de Vries was actief. Diens aanvallende rijstijl werd beloond. De Vries 'dubbelde' na 75 omlopen solo het peloton.
BAM-rijder Jorrit Bergsma, vorige week winnaar in Amsterdam, liet na de ontsnapping van De Vries zijn avontuurlijke neigingen de vrije loop. Ook hij dubbelde de grote groep. Samen met hun andere ploeggenoten controleerden de twee de wedstrijd voorbeeldig.

Geen ruimte

Niemand werd ruimte gegund, zodat de twee teamgenoten uit moest maken wie de winnaar zou worden. Met een slakkengangetje beloerden de twee koplopers elkaar in de slotfase.
De Vries trok als eerste de sprint aan en wist Bergsma op het nippertje voor de blijven. ''We hebben vandaag een geweldige show opgevoerd. Voor mij kreeg het een geweldig slot’’, aldus De Vries.
24-10-2011 Nusport

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Moeder-kind

Het kindpakket is weer beschikbaar

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het kindpakket is voor gezinnen met kinderen onder de 18 jaar die gebruik maken van de minimaregeling 2025.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, Gratis webinar & raadsoverleg

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 december
Lees verder →
Krant

Adverteren in de krant blijft waardevol

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws
adverteren in print biedt juist unieke kansen om op te vallen en een boodschap echt te laten landen.
Lees verder →