Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Foske Tamar van der Wal wint Marathon Cup

24 oktober 2011    Sport
Zaterdag was in Heerenveen de tweede wedstrijd om de KPN Marathon Cup

Bij de vrouwen won Foske Tamar van der Wal. De 25-jarige schaatsster uit het Groningse Grijpskerk was in de eindsprint de snelste van een kopgroep van vijf rijdsters.
Mariska Huisman werd tweede voor Nadine Seidenglanz. Het vijftal had een ronde voorsprong op de rest. Het was de tweede competitiezege voor Van der Wal.

Seidenglanz

''Daar had ik niet meer op gerekend’’, zei Van der Wal. ''Seidenglanz leek solo onbedreigd naar de overwinning te schaatsen. Maar in de slotfase viel ze stil en kon ik haar net voor de eindstreep achterhalen.’’
In het tussenklassement gaat Huisman, die veel bonuspunten in de tussensprints vergaarde, aan de leiding.


Schaatser Bob de Vries heeftde tweede wedstrijd om de KPN Marathon Cup gewonnen.
De 26-jarige veehouder troefde in de eindsprint zijn ploeggenoot Jorrit Bergsma af. Het tweetal had een ronde voorsprong op het peloton. Joost Juffermans finishte als derde. Ralf Zwitser, die veel bonuspunten in de tussensprint veroverde, blijft leider in het klassement.
Karlo Timmerman, vorig seizoen winnaar van de Marathon Cup, kwam op het ijs van Thialf in de beginfase ten val en moest wegens een kapotte schaats de wedstrijd verlaten.

Boeiend

De wedstrijd over 125 ronden kende vervolgens een boeiend verloop. Constant waren er ontsnappingen. Vooral de BAM-ploeg met Bob de Vries was actief. Diens aanvallende rijstijl werd beloond. De Vries 'dubbelde' na 75 omlopen solo het peloton.
BAM-rijder Jorrit Bergsma, vorige week winnaar in Amsterdam, liet na de ontsnapping van De Vries zijn avontuurlijke neigingen de vrije loop. Ook hij dubbelde de grote groep. Samen met hun andere ploeggenoten controleerden de twee de wedstrijd voorbeeldig.

Geen ruimte

Niemand werd ruimte gegund, zodat de twee teamgenoten uit moest maken wie de winnaar zou worden. Met een slakkengangetje beloerden de twee koplopers elkaar in de slotfase.
De Vries trok als eerste de sprint aan en wist Bergsma op het nippertje voor de blijven. ''We hebben vandaag een geweldige show opgevoerd. Voor mij kreeg het een geweldig slot’’, aldus De Vries.
24-10-2011 Nusport

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pontje-schippers (8)

Steigerhelling voor voetgangers en fietsers bij Noordhorn, Pontje onhaalbaar

27 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Breuken in staalkabels laten geen enkel wegverkeer toe
Lees verder →
Parkeren  starkenborg

Onveilige verkeers/parkeersituatie Van Starkenborghkanaal ZZ opgelost

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Geen modder meer aan de schoenen en nog veiliger ook
Lees verder →
Winterverhalen

Gezellige winterverhalen-middag in Museum Wierdenland voor het hele gezin

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 3 januari 2026, 14.00-15.30 uur
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Organisatie draverij Aduard zin in derde editie

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
uitbouwen tot jaarlijkse dag waar het hele dorp naar uitkijkt
Lees verder →
Voordeelboekje 2025

Prijzen voordeelboekje Zuidhorn uitgekeerd

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Dit jaar tegoedbonnen van Poiesz
Lees verder →
Schuiling wint werk van hoes

Janny Schuiling wint prijs Kunst in de Etalageroute

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Anneke hoes populair bij kunstliefhebbers
Lees verder →