Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fortuna in Noordhorn officieel in gebruik genomen

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Extra feestelijk tintje
Molen fortuna in gebruik 2025 (1)

Woensdag 29 oktober was er een feestelijk moment in Noordhorn. Molen Fortuna, waarvan de » as in juni 2023 brak tijdens de jaarmarkt, werd officieel opnieuw in gebruik genomen.  Op dinsdag 1 juli 2025 werden de roeden weer aan de molen geplaatst. Wethouder Schollema sprak de aanwezigen toe, waaronder de oud- Molen-Wethouder Jan Oomkes, voormalig betrokken ambtenaren, Jellema Molenbouw uit Burdaard en belangstellende Noordhorners.

Het werd een extra feestelijk moment want Molenaar Klaas Hekker werd nadrukkelijk bedankt voor zijn 40 jaar molenaarschap. Klass die woonde in Noord,- en Zuidhorn kreeg ontving een oorkonde en mand met streekproducten. Een » Westerkwartje, de nieuwe onderscheiding ven de gemeente, zat er niet in. Daarvoor moet je toch echt in de gemeente wonen.

Desalniettemin was Hekker zichtbaar ontroerd door de waardering en belangstelling. Hij gaf aan nog steeds met veel plezier vanuit zijn huidige woonplaats Assen naar Noordhorn te komen om de molen te bedienen.

  • Molen fortuna in gebruik 2025 (2)
  • Molen fortuna in gebruik 2025 (7)
  • Molen fortuna in gebruik 2025 (4)
  • Molen fortuna in gebruik 2025 (5)
  • Molen fortuna in gebruik 2025 (6)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →